Studio Muzyki Elektroakustycznej zainicjowało swoją działalność koncertową cyklem Muzyka Elektroniczna w 1975 roku.


W 2001 roku profil działalności koncertowej Studia został poszerzony o formy audiowizualne, projekty sieciowe, interaktywne i wideo art w ramach działającego od tamtego czasu Studia Multimediów.

Taki charakter posiada zainicjowana w 2005 roku seria koncertów Intermedium/Intermedia, w której formy audiowizualne prezentowane są na równi z muzyką elektroakustyczną.

Od 2008 roku Studio pełni funkcję centrum muzyki elektroakustycznej dla stypendystów programu Gaude Polonia Narodowego Centrum Kultury.

W 2009 roku Studio zainicjowało serię koncertów Orkiestra ElektroNova, zespołu o zmiennym składzie wykonującego muzykę zapisaną i improwizowaną, projekty audiowizualne, teatralne, intermedialne, stosującego ogólnie dostępne i nietypowe technologie. Koncerty Orkiestry ElektroNowej odbywały się 2 razy w roku: 26 lutego i 26 marca.

W 2011 roku wykonaniem zbiorowej kompozycji GlobalMix 1998/2011 w koncercie Orkiestry ElektroNovej 26 marca Studio zapoczątkowało działalność zespołu Laptop Orchestra, w której przenośny komputer traktowany jest jako substytut tradycyjnego akustycznego instrumentu, bez amplifikacji, z ograniczeniem głośności i pasma częstotliwości. Laptop traktowany jest jak instrument “akustyczny”, będący równocześnie elementem przestrzennej instalacji dźwiękowej. Koncerty Orkiestry stały się też częścią działań sztuki sieciowej poprzez ich ponadczasowy i nieograniczony w przestrzeni charakter.

Na początku 2012 roku rozpoczął swoją regularną działalność kolektyw GrupLab penetrujący wybrane technologie sztuki dźwiękowej, ukazujący wyniki swoich badań i eksperymentów w formie publicznych prezentacji.  26 lutego 2012 wystąpił po raz pierwszy Oscylator Ensemble grający na prostych układach elektronicznych własnej konstrukcji. Następne koncerty w cyklu miesięcznym zostały wpisane do programu Roku Johna Cage'a zakończonego międzynarodową konferencją John Cage - Człowiek, dzieło, paradoks (16-18.10.2012).

Kontynuacją działań GrupLab w 2013 (w 100-lecie Sztuki Hałasów Luigi Russolo) były premierowe występy zespołów Laptop Noise Ensemble 26 lutego, konkurs na budowę własnego intonarumori 13 marca, Orkiestra Hałasów 26 marca, Vibrator Ensemble 26 kwietnia oraz intonarumor wibrujący 26 maja. Serią oryginalnych premierowych koncertów poświęconych: kompozycji Allaloa Adama Walacińskiego (26.06), Formula Royji Ikedy (26.07), wybranych utworów C.Debussy'ego i W.Lutosławskiego (26.08), Orkiestrze Instrumentów Niepełnosprawnych (26.09) i Koncertowi Nieudanemu (26.10) Studio Muzyki Elektroakustycznej kontynuowało współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Muzyki Elektroakustycznej. Jesienna konferencja naukowa dotyczyła zjawiska Rezonansu akustycznego, kulturowego ... (10-12.10.2013).

Od 26 lutego, co miesiąc, do 26 września 2014 roku (a później do 26 października), w ramach cyklicznej działalności Studia odbyło się 8 koncertów Nisha otwierających dla publiczności nieznaną przestrzeń percepcji pod widownią Solvayu. Ten kierunek działań alternatywnych i eksperymentalnych został utrzymany w najbliższej i bardziej odległej przyszłości zamyknięty coroczną konferencją (Nisha) w październiku i festiwalem Audio Art w listopadzie.

Nową inicjatywą w ramach cotygodniowych spotkań GrupLabu w 2015 roku stała się od 18 marca regularna seria muzyki improwizowanej Plejrek, utrzymanie serii comiesięcznych koncertów, głównie w Solvayu, ale także w Galerii Bunkier Sztuki i Kawiarni Naukowej. 


Głównymi tematami comiesięcznych (13-go) koncertów odNova? w 2016 roku były m.in. ruch/bezruch, kineza/taksja, taktylność zakończone jesienną konferencją Audiokineza - kinetyka przestrzeni dźwiękowej (13-15.10.2016).


Sesje muzyki improwizowanej Plejrek, w zmiennym składzie wykonawczym, realizowane były w 2017 roku w Krakowie oraz za granicą, m.in. we Lwowie, w ramach festiwalu Vox Electronica (3.04.2017) oraz w Kijowie, w ramach Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Elektroakustycznej (9.04.2017), a także w Tbilisi 22.05.2018.


W grudniu 2017 roku Magdalena Długosz zainicjowała ogólnopolski Konkurs kompozytorski im. Józefa Patkowskiego dotyczący cyfrowej muzyki konkretnej. Konkurs odbywa się co 2 lata.


Studio realizuje od 2012 roku jesienne konferencje naukowe:

- paradoksalny John Cage - Człowiek - Dzieło - Paradoks (16-18.10.2012)

- szumowy Rezonans w ramach Roku Luigi Russolo (10-13.10.2013)

- alternatywna Nisha (10-12.10.2014)

- neurosensoryczny BioSound (9-11.10.2015)

- kinetyczna Audiokineza (13-15.10.2016)

- wirtualna Imersja (13-15.10.2017)

- sieciowy Network (12-14.10.2018)

- przestrzenne Acousmonium (11-13.10.2019)


* Nagrania video 3D dostępne na Google Cardboard przy użyciu dowolnej przeglądarki mobilnej w trybie pełnoekranowym.


2019


11-13 października

Konferencja / Conference

ACOUSMONIUM

Françoise Barrière in Memoriam


11.10.2019

19.00 KONCERT 1

Sala Koncertowa / Concert Hall

Andres Levin
DIRGE for Françoise Barrière
2019 5:20 AMEE 

Eduardo Polonio
Elle aimait les chevaux, in memoriam Françoise Barrière
2019 4:25 AMEE 

Juan José Raposo
Tombeau pour Françoise Barrière
2019 5:15 AMEE 

Julio Sanz Vázquez
¿Cómo te lo diría yo?
2019 5:26 AMEE 

Philippos Theocharidis
Baza (Debris)
2016 3:14 HELMCA 

Andreas Mniestris
Brainrinth
2019 14:00 HELMCA Nikos Kokkalis & Stefanos Papadas video 

José Manuel Berenguer
El durmiente
2015-19 10:00 Orquestra del Caos 

Pablo Redes
Son-Ethos
2013 9:51 Orquestra del Caos 

Emil Bruscolini
Porto
2018 9:31 Tempo Reale 

Manuel Rocha Iturbide
Trama de Tramas
2018 8:52 AARSOM
Anna Margules et prosty kontraltowy i basowy / contralto & bass ute recorder 

Rodrigo Sigal
Repetition of Perception
2012 7:40 AARSOM 

Antonio Russek
Ten sound snapshots
2019 6:00 AARSOM 

12.10.2019

12:00 Konferencja PANEL 1

Sala Kameralna / Chamber Hall

Marek Chołoniewski AMK, Kraków 

Obiekty w ruchu i synteza wave field 

Moving objects and wave eld synthesis

Slavomír Hořínka / Michal Rataj / Jan Troja HAMU, Praha
Speakerhead i przenośne acousmonium w HAMU jako żywy instrument instrumentacji przestrzenii 

Speakerhead and the HAMU mobile acousmonium as a live instrument for the orchestration of space

José Manuel Berenguer Orchestra del Caos, Spain

Acousmonium versus media imersyjne w Hiszpanii 

Acousmonium versus Immersive media in Spain

Manuel Rocha Iturbide AARSOM, Mexico
Muzyka elektroakustyczna i instalacja dźwiękowa. Punkt zbieżności i rozbieżności 

Electroacoustic Music and Sound Installation. Point of convergence and divergence

Panayiotis Kokoras CEMI, Denton/USA
Synteza Fab: Wykonanie dźwięku, od muzyki konkretnej do mechatroniki 

Fab Synthesis: Performing sound, from Musique Concrète to Mechatronics

Todor Todoroff FeBeME, Brussels
Użycie interakcji dźwiękowej w ostatnich projektach tańca współczesnego 

The use of sound interactions in recent contemporary dance performances

15:30 PANEL 2


Catalina Peralta
GrupLac, Bogota

Acousmonium? Przestrzenność Halafonu w „Omaggio a György Kurtág” Luigi Nono

Acousmonium? The Halaphon’s spatialization, through Luigi Nono’s “Omaggio a György Kurtág”, for Alt, Flute, Clarinet in Bb, Tuba and live-electronics

Adam Stanović BEAN, Shef eld, UK
Wykonanie elektroakustyczne: kompozycyjny telos 

The Electroacoustic Performance: a compositional ‘telos’ 

Miguel Azguime Miso Music, Lisboa
Paradygmat Orkiestry głośników: miejsce interpretacji muzyki elektroakustycznej 

The Loudspeaker Orchestra paradigm: a place for interpretation of electroacoustic music? 

Alla Zagaykevych UAEM, Kyev
Wczesne kino ukraińskie jako potencjalne źródło muzyki elektroakustycznej 

Early Ukrainian cinema as a potential source of electroacoustic music

Annette Vande Gorne Musique&Reserches, Ohai 

Przestrzeń i Acousmonium 

Space and Acousmonium

19:00 KONCERT 2 

Sala Koncertowa / Concert Hall

Anya Pospelova
Dvo_YE
2019 8:00 CEAMMC Edyta Fil flet basowy / bass flute audio

Nikolay Popov
Edit(a)Fill
2015 7:00 CEAMMC Edyta Fil flet / flute audio

Miguel Azguime
SheBeingBrand
2010-14 6:00 Miso Music 

Filipe Esteves
Estuário
2019 12:00 Miso Music 

Panayiotis Kokoras Mosaicing 2016 7:16 CEMI audio

Edyta Fil et / bass 

Jon Christopher Nelson
When left to His Own Devices
2018 8:40 CEMI 

Qi Shen
Aurora
2012 7:00 CEMI 

Jean-Baptiste Zellal Ruines 2016 8:14 M&R 

Loup Mormont
Ultramarine IV
2019 10:12 M&R 

Annette Vande Gorne
Haiku: été, jeu d’insectes lancinants
2018 2:46 M&R 

Catalina Leonor Peralta Caceres
...Per DUO BASSO II, quasi recitativo
1998/2019 9:00 GrupLac Jakub Gucik wiolonczela / cello audio
Kazimierz Pyzik kontrabas / duble-bass
Catalina Peralta live electronics 

Harold Vasquez-Castaneda
Residuo de Esterella Blanca (Reminder of White Star)
1999-2000 7:30 GrupLac 

Dariusz Mazurowski
VIVA L’autunno
2018 5:00 PSeME 

Elżbieta Sikora
Aquamarina
2018 10:00 PSeME 

Wojciech Błażejczyk 

Étude semi-concrète. Study for Many Strokes on Different Objects 

for objectophones and guitars (Hommage à Włodzimierz Kotoński) 2019 10:22 PSeME audio

Wojciech Błażejczyk obiektofony, gitara, elektronika / objectophones, guitars, electronics 


13.10.2019

12:00 Konferencja PANEL 3 

Sala Kameralna / Chamber Hall

Barbara Okoń-Makowska / Elżbieta Sikora UMFC, Warszawa Przestrzeń zapisana w utworze a przestrzeń koncertowa – granice interpretacji w projekcji dźwięku
Space composed and concert space - limits in interpretation of sound diffusion 

Dorota Błaszczak UMFC, Warszawa 

Orkiestra Codziennych Danych 

Daily Data Orchestra 


Lorenzo Brusci Florence
Ogród dźwiękowy, naturalne rozwiązanie muzyczne. Model intensywnego zamieszkiwania nowych rzeczywistości
Giardino Sonoro, natural music dissolvings. A model for the intensive inhabitance of new realities

Katerina Gryvul UAEM, Kyev
Dewaluacja w obfitości muzyki elektronicznej 

Devaluation by abundance in electronic music


Mateusz Bień AMK, Kraków
eNastro wielokanałowy system dystrybucji dźwięku 

eNastro multichannel sound diffusion system

Robert Lisek Institute of Advanced Studies Central European University, Budapest Meta-edukacja w muzycznej kompozycji 

Meta-learning for music composing


15:30 PANEL 4 

Maciej Walczak AM Łódź 

Symulacja ruchomego acousmonium w VR – podróż do świata tańczących głośników 

Simulation of moving acousmonium in VR – journey to the world of dancing speakers 

Artur Lis Intermedia, Kraków
Oscillators, graphics, acousmatics and binaural beats 

Marcin Rupociński AM Wrocław
Gra z pamięci. Refleksja nad rozwojem instrumentarium elektronicznego na przełomie XX i XXI w. 

Memory game. Reflexion about electronic instrument development between XX and XXI centuries

Michał Janocha AM Poznań 5-wymiarowa geometria dźwięku 

5-dimentional Sound Geometry

Robert Gogol AM Poznań
Acousmatic, i nawet lepsza Wirtualność 

Acousmatic, and even better Virtual 

Karolina Dąbek AMK, Kraków
Dźwięk jest zawsze nieruchomy. O iluzji ruchu w przestrzeni w muzyce awangardy 2 poł. XX wieku 

Sound is always motionless. About sound illusion in avantgarde music of the end half of XX century 

19:00 KONCERT 3 

Sala Koncertowa / Concert Hall

Jean-Louis Poliart 

Erosion 1993 5:27 FeBeME 

Daniel Perez Hajdu 

Jeu 2007 3:30 FeBeME 

Stéphanie Laforce 

Bach Ballon-On 2015 4:40 FeBeME 

Échos baroques, caverne 2012 3:03 FeBeME 

Todor Todoroff 

Studio 4 2004 5:00 FeBeME 

Ma Shihua 

Hymn for Creators 2019 5:30 EMAC 

Mi Wenbo 

Language 2018 5:40 EMAC 

Qiao Yang 

The sound memory of yonblakon 2018 5:26 EMAC

Idin Samimi Mofakham 

Fata Morgana 2018 9:25 Spectro audio
Edyta Fil flety / flutes
Jakub Gucik wiolonczela / cello
Martyna Zakrzewska fortepian / piano
Idin Samimi Mofakham elektronika / electronics 

Arsalan Abedian
Cstück Nr 2
2015 5:04 Spectro 

Elsa Justel
Cercels et surfaces
2013 14:52 FARME 

Sviatoslaw Krutykov 

Chronometry 2019 10:00 UAEM audio

Jakub Gucik wiolonczela / cello 

Anton Stuk
The last and the greatest day of Oboe
2019 6:42 UAEM 

Alla Zagaykevych 

Interlude 2018 4:00 UAEM

David Holland 

Talasgair 2018 8:39 BEAN 

Louise Rossiter
Homo Machina
2018 10:07 BEAN 

koordynacja: Marek Chołoniewski


2 października

GrupLab - Plejrek 183 audio

Marek Chołoniewski, Artur Lis, Marcel Windys

koordynacja: Marek Chołoniewski


13 września

GloSpat 919

Paweł Mykietyn - Preludia audio video

Paweł Mykietyn - Epifora audio video

- Igor Torbicki - fortepian

Joanna Wabik - New Moon audio video

no art - 0$¢1LÆz€R audio video

GrupLab - Plejrek 182 audio video

Marek Chołoniewski, no art, Igor Torbicki, Marcel Windys

koordynacja: Marek Chołoniewski


13 sierpnia

GloSpat 819

Krzysztof Gawlas - Liquid audio

Leszek Hefi Wiśniowski - Wzloty audio video Upadki audio  video

Marek Chołoniewski - Eastern Tracks audio

GrupLab - Plejrek 181 audio

Marek Chołoniewski, Krzysztof Gawlas, Joerg Spix, Joanna Stępalska-Spix, Jaro Tochowicz, Bartek Wadiak, Leszek Hefi Wiśniowski, Nicole Younes, Kacper Ziemianin

koordynacja: Marek Chołoniewski


31 lipca

Maciej Bosak (29.12.1980 - 31.07.2018)


13 lipca - Solvay

GloSpat 719

Homage to Bogusław Schaeffer

Edward Sielicki -Reff-EAH-CS / Bogusław Schaeffer in memoriam audio score

Bogusław Schaeffer - ABSTRA video

- Czet Minuks - trąbka

- Marek Chołoniewski - elektronika

Martyna Olińska - Koniec video

Edyta Mąsior - Passage 4 video

Bogusław Schaeffer - Monodram

GrupLab - Plejrek 180 audio

- Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Czet Minkus

Mateusz Bednarz - dream audio

koordynacja: Marek Chołoniewski


1 lipca - Bogusław Schaeffer + 1.07.2019


26 czerwca - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 179 audio

Francesco Altilio, Marek Chołoniewski, Maryana Klochko, Mirjana Nardelli, Francois Rozwadowski, Marcel Windys

koordynacja: Marek Chołoniewski


13 czerwca - Solvay

GloSpat 619

42-lecie Muzyki Centrum

Frederico Nardella - CREMISI audio video

studenci dr Karola Nepelskiego / students from Dr Karol Nepelski class

Julia Masnicova - czomolungma (akordeon+elektronika/accordion+electronics) audio

Jakub Więcek Zachmurzenie audio

- Jacek Pietrzak (saxophone)

Zofia Marzec - Behind my back (gitara+elektronika/guitar+electronics) audio

GrupLab - Plejrek 178 audio video

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Filip Czaja, Irena Emilewicz, Paweł Feikisz, Krzysztof Gawlas, Kateryna Gryvul, Erwin Jeneralczyk, Maryana Klochko, Zofia Marzec, Tony Miłosz, Jacek Pietrzak, Kazimierz Pyzik, Marcel Windys

Łukasz Stefański - Hepybersdejofon audio video

koordynacja: Marek Chołoniewski


12 czerwca - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 177 audio

Mateusz Bednarz, Marek Chołoniewski, Kateryna Gryvul, Maryana Klochko, William Lamkin, Artur Lis, Tony Miłosz, Marcel Windys

koordynacja: Marek Chołoniewski


9 czerwca - Krzemionki

Intermedia Piknik

Maryana Klochko - Opera of the city audio video

GrupLab - Plejrek 176 audio video1 video2 video3

Mateusz Bednarz, Marek Chołoniewski, Kataryna Gryvul, Maryana Klochko, William Lamkin, Artur Lis, Marcel Windys

koordynacja: Marek Chołoniewski


6 czerwca - Bunkier Sztuki

Schaefferiada 90

Bogusław Schaeffer 90-lecie urodzin

Bogusław Schaeffer - Spektra audio video

Barbara Buczek - Les Sons Esoteriques audio video

Anna Jędrzejewska - Video Score 3 score audio video

Krzysztof Kostrzewa - Trio score audio video

Marek Chołoniewski BeSCH score audio video

Martin Daske - Tinguelytude No. 6 BS score audio video

Hossam Mahmoud - Schaefferiade audio video

Soo Jung Shin - Musik für BSCH score audio video

Joanna Stępalska-Spix - Schema BSCH score audio video

Ewa Trębacz - B-SCH 90! audio video

Nicole Younes - blessing score audio video

Bogusław Schaeffer - Missa Elettronica audio

koordynacja: Joanna Stępalska-Spix, Marek Chołoniewski


5 czerwca - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 175 audio

Francesco Altilio, Mateusz Bednarz, Marek Chołoniewski, Elio Greggio, Justin Grize, Kateryna Gryvul, Erwin Jeneralczyk, Maryana Klochko, Filip Kovalcsk, Mirjana Nardelli, Margarida Sampaio, Myroslaw Trofymuk

koordynacja: Marek Chołoniewski


2 czerwca - Filharmonia Krakowska

Schaeffer Muzyki Centrum

Bogusław Schaeffer 90-lecie 

Muzyka Centrum 42-lecie

Free Form I audio video

Bewegung audio video

Proietto Simultaneo audio video

Free Form III Evocazioni audio video

Pilch Music - Guartet audio video

Akt Twórczy audio video

koordynacja: Marek Chołoniewski, Mariusz Pędziałek, Jan Pilch


29 maja - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 174 audio

Francesco Altilio, Mateusz Bednarz, Marek Chołoniewski, Elio Greggio, Kateryna Gryvul, Maryana Klochko, William Lamkin, Mirjana Nardelli, Nastja Vorobiova, Marcel Windys

koordynacja: Marek Chołoniewski


24 maja - Katedra Mechaniki i Wibroakustyki AGH

Komora bezechowa / John Cage - 4'33" video

dr Marek Pluta, prof. Marek Chołoniewski, Francesco Altilio, Elio Greggio, Kateryna Gryvul, Maryana Klochko, Mirjana Nardelli, Zuzanna Pieczyńska


22 maja - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 173 audio

Francesco Altilio, Marek Chołoniewski, Elio Greggio, Justin Grize, Kateryna Gryvul, Maryana Klochko, ły any, William Lamkin, Mirjana Nardelli


18 maja - Akademia Muzyczna w Poznaniu

Mirjana Nardelli Kratka (2019) audio

Francesco Altilio nature through technology (2019) video

Elio Greggio Horror Vacui (2019) audio

Kateryna Gryvul Mouldy (2019) audio

Michał Lazar/Grzegorz Mart mozaika - scena #4 (2019) video

William Lamkin LATE Movement 2 & 3 (2019) audio

GrupLab Air adu esP / Plejrek 172 (2019) audio

Francesco Altilio, Marek Chołoniewski, Sebastian Dembski, Karol Firmanty, Robert Gogol, Elio Greggio, Kateryna Gryvul, Michał Janocha, Wojciech Kaszuba, William Lamkin, Mirjana Nardelli, Wiktoria Różycka Jan Skorupa, Katarzyna Taborowska-Kaszuba, Lidia Zielińska

Marek Chołoniewski Entropies (2017) audio

Bogusław Schaeffer Media (1967)

Keir Neuringer Dodging Bullets (2004) audio video

Francesco Altilio, Marek Chołoniewski, Sebastian Dembski, Karol Firmanty, Robert Gogol, Elio Greggio, Kateryna Gryvul, Michał Janocha, Wojciech Kaszuba, William Lamkin, Mirjana Nardelli, Wiktoria Różycka, Jan Skorupa, Katarzyna Taborowska-Kaszuba, Lidia Zielińska

koordynacja: Marek Chołoniewski, Robert Gogol


16 maja - MOCAK

Koktajl Elektroniczny

webcast live

Ostap Manulyak

Transgression na elektronikę (2019) premiera polska audio video

Nazar Skrypnyk

Tree Max/MSP (2018) premiera polska audio video

Francesco Altilio

Sound from the machines na elektronikę (2019) premiera światowa audio video

Lydia Deokin Ko

Transound na głos koreański tłumaczony na wiele innych głosów (2019) premiera światowa i koreańska audio video

Mirjana Nardelli

Cacti elektronika (2019) premiera światowa audio video

Elio Greggio

Pece na struny i więcej (2019) premiera światowa audio video

- Kateryna Gryvul (skrzypce)

- William Lamkin (altówka)

- instrumenty Łukasza Stefańskiego, studenta Wydziału Intermediów ASP w Krakowie

Maryana Klochko

Qwerty na głos i elektronikę (2019) premiera światowa audio video

program Gaude Polonia Narodowego Centrum Kultury 

William Lamkin

Kay Cathodic  performance kodowany (2019) premiera światowa audio

Michał Lazar / Grzegorz Mart

mozaika - scena #4 video + audio (2019) premiera światowa video

Kateryna Gryvul / Bartłomiej Janas / Xing Yu

+ - + dla kompozytorów/wykonawców (2019) premiera światowa video

pmewmedsfr2prcwnwngwbr *

Air adu esP / Plejrek 170 na zespół (2019) premiera światowa audio video

* Francesco Altilio, Klaudia Bałos, Marek Chołoniewski, Filip Czaja, Marcel Chyrzyński, Magdalena Czarnota, Kacper Dubisz, Elio Greggio, Justin Grize, Kateryna Gryvul, Jadwiga Hernas, Erwin Jeneralczyk, Weronika Kukla, Tomasz Kwapisz, William Lamkin, Wiktoria Lewandowska, Marian Michalski, Annika Mikołajko (koordynator), Monika Moskała, Mirjana Nardelli, Paweł Olszewski, Klauda Opoka, Agnieszka Paszkot, Oktawia Pączkowska, Damian Sobecki, Mateusz Stanuszek, Gabriela Stokłosa, Nina Maria Szukała, Karyna Varabei, Rafał Zelek i inni

koordynacja: Marek Chołoniewski


15 maja - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 171 audio

Francesco Altilio, Yurij Bulka, Marek Chołoniewski, Elio Greggio, Kateryna Gryvul, Mirjana Nardelli, William Lamkin, Ostap Manulyak, Nazar Skrypnyk

koordynacja: Marek Chołoniewski


15 maja - Akademia Muzyczna

wykład Yurij Bulka - Super Collider vs Python vs Java Script webcast


14 maja - Akademia Muzyczna

seminarium Yurij Bulka - Super Collider webcast


13 maja - Solvay

GloSpat 519

webcast live

Siedl/Cao - the usual nexus audio video

Ostap Manulyak / Nazar Skrypnyk - Impreesem audio video

Yurij Bulka - ~/m/livecode/2019-05-13-krakow audio video

Łukasz Stefański - Pajpofon / Pipephon audio video

GrupLab - Plejrek 169 audio video

Francesco Altilio, Rodrigo Arenas, Yurij Bulka, Marek Chołoniewski, Elio Greggio, Cao Thanh Lan, Ostap Manulyak, Mirjana Nardelli, Gregor Siedl, Nazar Skrypnyk, Łukasz Stefański, Marcel Windys

koordynator: Marek Chołoniewski


8 maja - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 168 audio

Francesco Altilio, Marek Chołoniewski, Eio Greggio, Katarina Gryvul, Dorota Imiełowska, Małgorzata Kuszewski, Mykhailo Kushnasov, William Lamkin, Mirjana Nardelli, Maria Olbrychtowicz, Łukasz Pawlikowski, Sofija Pasalic, Matt Scutchfield, Aleksandwer Sovtysik

koordynacja: Marek Chołoniewski


24 kwietnia - Intermedia

GrupLab - Plejrek 167 audio audio2

Francesco Altilio, Samuele Aversa, Marek Chołoniewski, Elio Greggio, Justin Grize, Katarina Gryvul, Maryana Klochko, Artur Lis, Mirjana Nardelli, Eva Sliżova, Marcel Windys, Leszek Hefi Wiśniowski

koordynacja: Marek Chołoniewski

17 kwietnia - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 166 audio video

Francesco Altilio, Sandra Bertocco, Marek Chołoniewski, Filip Czaja, Elio Greggio, Justin Grize, Katerina Gryvul, Erwin Jernalczyk, Maryana Klochko, William Lamkin, Marcel Windys

koordynacja: Marek Chołoniewski


13 kwietnia - Solvay

GloSpat 419 Poznan

Mateusz Wit Bednarz - Eye video

Magdalena Chlebowska - Back to the forest video

Robert Gogol & H.Winczyk - Dystryba Ockhama video

Konrad Handschuh - Discobolus video

Michał Janocha - Czas nieliniowy na dyrygenta audio video

Wojciech Krzyżanowski - Człowiek. Dzieło. Paradoks audio video

GrupLab - Plejrek 164 audio video

    Francesco Altilio, Magdalena Chlebowska, Marek Chołoniewski, Robert Gogol, Elio Greggio, Justin Grize, Konrad Handschuh, Leszek Hefi Wiśniowski, Michał Janocha, Wojciech Krzyżanowski, Jan Migdal, Mirjana Nardelli, Anna Obara, Wiktoria Różycka, Jan Skorupa, Łukasz Stefański, Katarzyna Taborowska Kaszuba, Joanna Wilczyńska, Marcel Windys

Krzysztof Gawlas - No butterflies audio video

Łukasz Stefański - Radiatorofon audio video

Katarzyna Taborowska Kaszuba -Mmmm audio video

Jan Migdal - Mimoid audio

Anna Obara - XXI audio

Wiktoria Różycka - Micro melodies audio

Jan Skorupa - krak audio

Joanna Wilczyńska - Etiuda na Rondo Kaponiera audio

GrupLab - Plejrek 165 audio video video

Francesco Altilio, Magdalena Chlebowska, Marek Chołoniewski, Robert Gogol, Elio Greggio, Justin Grize, Konrad Handschuh, Leszek Hefi Wiśniowski, Michał Janocha, Maryana Klochko, Wojciech Krzyżanowski, Jan Migdal, Mirjana Nardelli, Anna Obara, Wiktoria Różycka,  Jan Skorupa, Łukasz Stefański, Katarzyna Taborowska Kaszuba, Joanna Wilczyńska, Marcel Windys

koordynacja: Robert Gogol, Marek Chołoniewski


10 kwietnia - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 163 audio

Francesco Altilio, Mateusz Bednarz, Marek Chołoniewski, Elio Greggio, Justin Grize, Mirjana Nardelli, Maria Olbrychtowicz, Marcel Windys
koordynacja: Marek Chołoniewski


3 kwietnia - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 162 audio

Francesco Altilio, Bożena Boba-Dyga, Lorenzo Brusci, Marek Chołoniewski, Elio Greggio, Justin Grize, Maryana Klochko, William Lamkin, Mirjana Nardelli, Patrik Ronkolato, Marcel Windys, Margarida Yokochi

koordynacja: Marek Chołoniewski


30 marca - Akademia Muzyczna

Koncert Finałowy 2. Konkursu Kompozytorskiego im. J.Patkowskiego video

Renata Guzik - flety

I Nagroda: Jan Skorupa - Organiczność absolutu (godło STJ), II Nagroda: Przemysław Scheller - Geometria Paradoksu (godło RT 60), III Nagroda: Aleksandra Joanna Słyż - X960001 # THE WAR YOU DON’T WANT TO SEE (godło X9HASZTAG)
Wyróżnienia: Marcin Pączkowski - Flupresja (godło LouChuckF), Przemysław Kunda - Acherontia atropos (godło BAKŁAŻAN), Krzysztof Rau - Anchor (godło Kolombo), Katarzyna Bem - Drone Strike (godło YCAR53, wyróżnienie Marianny Patkowskiej)

koordynacja: Magdalena Długosz, jury: Marcin Bortnowski, Marek Chołoniewski, Magdalena Długosz, Józef Rychlik, Artur Zagajewski, sekretarz: Michał Pawełek


29 marca - Akademia Muzyczna

Krzysztof Szlifirski - Hortus Rerum

wykład w ramach 2. Konkursu Kompozytorskiego im. J.Patkowskiego video


27 marca - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 161 audio1 audio2

Francesco Altilio, Marek Chołoniewski, Elio Greggio, Katarina Gryvul, Maryana Klochko, William Lamkin, Mirjana Nardelli, Margarida Sampaio, Marcel Windys

koordynacja: Marek Chołoniewski


20 marca - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 160 audio

Francesco Altilio, Mateusz Bednarz, Marek Chołoniewski, Elio Greggio, Justin Grize, Katarina Gryvul, Maryana Klochko, Deokin Ko, William Lamkin, Mirjana Nardelli, Margarida Sampaio

koordynacja: Marek Chołoniewski


13 marca - Solvay

GloSpat319 - Najbrzydsze Dźwięki Świata #3 audio

Anton Stuck - Looking at the water (2019) Media off version (Winner)

Elio Greggio - wse

Łukasz Stefański - untitled

Yurij Bulka - open-arena-fail

Artur Lis - wyłącz to / trun it off

Anonymous - Żyrafa/Giraffe

Francesco Altilio - the first eight bars

Bożena Boba-Dyga - Udawane pierdze-nie

Krzysztof Gawlas - Fed Back Attractors

Katarina Gryvul - How to? (personal approach)

Mirjana Nardelli - trappist

koordynacja: Marek Chołoniewski


Baza - Koncert Nieudany

GrupLab - Plejrek 159 / Karolina Probosz - Ambrozja wulgata audio video

Francesco Altilio, Agata Duda, Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Krzysztof Gawlas, Elio Greggio, Artur Lis, Krzysztof Matejski, Agnieszka Nawrat, Karolina Probosz, Łukasz Stefański, Leszek Hefi Wiśniowski

koordynacja: Marek Chołoniewski


6 marca - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 158 audio

Francesco Altilio, Marek Chołoniewski, Elio Greggio, Katarina Gryvul, Maryana Klochko, Artur Lis, Margarida Sampaio

koordynacja: marek Chołoniewski


4 marca - Akademia Muzyczna

Adam Kaczyński - artysta i jego dzieło

Bogusław Schaeffer - TIS MW2

Jakub Polaczyk - Frozen Moments

Roman Haubenstock-Ramati - Alone 2

Werner Heider - Gassenhauer

Adam Kaczyński - Choices


27 lutego - Solvay

RHR

Roman Haubenstock-Ramati - 100-lecie urodzin / 100th Anniversary

Muzyka Centrum Ensemble & GrupLab

Multiple 5 audio video1 video2

- Mariusz Pędziałek (obój/oboe)

- Kazimierz Pyzik (kontrabas/double-bass)

The Moon Is Still Blue audio video1 video2

- Olga Szwajgier (głos)

- Marek Chołoniewski (elektronika/electronics)

- Mariusz Pędziałek (obój/oboe)

- Jan Pilch (perkusja/percussion)

- Kazimierz Pyzik (kontrabas/double-bass)

Alone 2 audio video1 video2

- Kazimierz Pyzik (kontrabas/double-bass

- Marek Chołoniewski (taśma/tape)

Kreis video1 video2

Francesco Altilio, Bożena Boba-Dyga, Barbara Bogunia, Marek Chołoniewski, Elio Greggio,  Justin Grize, Katarina Gryvul, Maryana Klochko, Krzysztof Knittel, William Lamkin, Piotr Madej, Mirjana Nardelli, Karolina Probosz, Margarida Sampaio, Leszek Hefi Wiśniowski

koordynacja: Marek Chołoniewski


20 lutego - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 157 audio

Francesco Altilio, Marek Chołoniewski, Elio Greggio, Justin Grize, Katarina Gryvul, Mariana Klochko, William Lamkin, Mirjana Nardelli, Margarida Sampaio

koordynacja: Marek Chołoniewski


13 lutego - Solvay

GloSpat 219

Katarina Gryvul - Messy Sounds audio video

Mariana Klochko - One & Two audio video

Mirjana Nardelli & Francesco Altilio - audio video1 video2

Elio Greggio - Untitled 2 audio video

Łukasz Stefański - audio video video2

Lorenzo Brusci, Yurij Bulka, Myroslaw Trofymuk

GrupLab - Plejrek 156 audio video

Francesco Altilio, Lorenzo Brusci, Jurij Bulka, Marek Chołoniewski, Deokin Ko, Elio Greggio, Katarina Gryvul, Mariana Klochko, Artur Lis, Beata Madej, Piotr Madej, Mirjana Nardelli, Maria Olbrychtowicz, Adam Rzepecki, Piotr Semkowicz, Łukasz Stefański, Myroslaw Trofymuk, Jin Woo, Xing Yuqiekenao

koordynacja: Marek Chołoniewski

6 lutego - Intermedia

GrupLab - Plejrek 155 audio

Lorenzo Brusci, Zeno Brusci, Marek Chołoniewski, Justin Grize, Artur Lis, Piotr Madej, Maria Olbrychtowicz, Leszek Hefi Wiśniowski,  Sofija Pasalic

koordynacja: Marek Chołoniewski


30 stycznia - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 154 audio

Marek Chołoniewski, Leszek Hefi Wiśniowski, Anna Janikova, Jan Jindrich Karasek, Abrin Nayabiwgue, Yocheved Ochayon, Sofija Pasalic

koordynacja: Marek Chołoniewski


23 stycznia - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 153 audio

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Justin Grize, Anna Janikova, Yocheved Ochayon, Artur Lis, Sofija Pasalic

koordynacja: Marek Chołoniewski


9 stycznia - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 152 audio

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Yocheved Ochayon, Artur Lis, Abrin Nayabiwgue, Sofija Pasalic, Penizot, Olivera Vorkapić

koordynacja: Marek Chołoniewski


2018


12 grudnia - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 151 audio

Marek Chołoniewski, Simon Holden, Piotr Madej, Sebastien Vaillancourt

koordynacja: Marek Chołoniewski


5 grudnia - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 150 audio

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Simon Holden, Artur Lis

koordynacja: Marek Chołoniewski

 

28 listopada - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 149 audio

Mateusz Bednarz, Marek Chołoniewski, Simon Holden, Artur Lis, Myroslaw Trofymuk, Sebastien Vaillancourt

koordynacja: Marek Chołoniewski


23 listopada - Hevre

Audio Art Festival

GrupLab zaprasza - Plejrek 148 audio video

Bożena Boba-Dyga, Lorenzo Brusci, Simone Castellan, Marek Chołoniewski, Julia Dyga, Konrad Gęca, Katarina Gryvul, Simon Holden, Yocheved Ochayon, Artur Lis, Piotr Madej, Abrin Nayabiwgue, Sofija Pasalic, Karolina Probosz, Tomasz Przewrocki, Myroslaw Trofymuk, Kacper Ziemianin

koordynacja: Marek Chołoniewski


21 listopada - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 147 audio

Bożena Boba-Dyga, Francesco Capanni, Marek Chołoniewski, Julia Dyga, Konrad Gęca,  Katarina Gryvul, Simon Holden, Anna Janikova, Yocheved Ochayon, Sofija Pasalic, Denim Szram, Stanisław Zaremba

koordynacja: Marek Chołoniewski


16 - 25 listopada - Festiwal Audio Art

Sesja Audio Art

koordynacja: Marek Chołoniewski


14 listopada - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 146 audio

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Konrad Gęca,  Simon Holden, Artur Lis, Edyta Mąsior, Abrin Nayabiwgue, Yocheved Ochayon, Sofija Pasalic

koordynacja: Marek Chołoniewski

 

7 listopada - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 145 audio

Marek Chołoniewski, Simon Holden, Edyta Mąsior, Yocheved Ochayon, Sofija Pasalic, Nastia Vorobiova

koordynacja: Marek Chołoniewski


31 października - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 144 audio

Lorenzo Brusci, Marek Chołoniewski, Simon Holden, Artur Lis

koordynacja: Marek Chołoniewski


17 października - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 143 audio

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Simon Holden, Artur Lis, Abrin Nayabiwgue, Yocheved Ochayon, Sofija Pasalic

koordynacja: Marek Chołoniewski


14 października - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 142 audio

w ramach Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego

Chris Bevan, Bożena Boba-Dyga, Chris Cutler, Marek Chołoniewski, Irena Emilewicz, Simon Holden, Marcin Gruba, Artur Lis, Piotr Madej, Czet Minkus, Ewa Sonnenberg, Myroslaw Trofymuk, Maciej Zimka

koordynacja: Bożena Boba-Dyga


13 października - Akademia Muzyczna

Konferencja Network Conference

Marek Chołoniewski - Otwarcie - Projekty globalne i sieciowe / Global and network projects video

Chris Cutler - Performance formą negocjacji / Performance as a form of negotation video

Dariusz Mazurowski/Paweł Zagańczyk - Accordionic - muzyka na akordeon w elektronicznej sieci / Accordionic - music for accordion in an electronic network video

Chris Bevan - Nauczyć się mówić: W poszukiwaniu głosu kompozycyjnego / Learning to speak: In search of a compositional voice video

Lorenzo Brusci - Inteligencja sieci i inne metafory operacyjne / Network-Intelligence & Other Operational Metaphors video

Myroslaw Trofymuk - Projekt NIEzależność / INdependence project video

Ryan Ingebritsen - There is Nothing Absolutely More Lonely video paper

Beniamin Głuszek - Neuromuzyka w sieci / Network of Neuromusic video

Mauricio Valdes San Emeterio - moz-art global -art video

Artur Lis - My Network doesn't network

Sébastien Vaillancourt - Połączenie dźwięku i ruchu z użyciem sensora IMU / Connecting sound and movement with an IMU motion sensor video

Sarah Weaver - NowNet: History and current projects video

koncert / concert
Leszek Hefi Wiśniowski - Pole magnetyczne / Magnetic Field video

Simon Holden - Alarum Bells audio

Chris Cutler - Circulations audio

Chris Bevan - Shadow/Break audio

Ryan Ingebristen - SentientObjectPart video

koordynacja: Marek Chołoniewski


10 października - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 141 audio

Chris Bevan, Marek Chołoniewski, Irka Emilewicz, Simon Holden, Piotr Madej, Nastia Vorobiova

koordynacja: Marek Chołoniewski

 

3 października - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 140 audio

Nayabiwgue Abrin, Mateusz Bednarz, Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Irena Emilewicz, Simon Holden, Artur Lis, Edyta Mąsior, Theo Michel, Yocheved Ochayon, Sofija Pasalic, Marcin Pączkowski, Hieronim Rzepa

koordynacja: Marek Chołoniewski


13 września - Solvay

Network 918

Karolina Probosz/Tomasz Przewrocki - Wojna Światów video

Mateusz Bednarz - sort of mindfulness video

GrupLab - Plejrek 139 video

Karolina Probosz, Mateusz Bednarz, Marek Chołoniewski, Artur Lis,, Jaro Tochowicz, Tomasz Przewrocki

Piotr Madej - Organiczne skrupuły suflera video

koordynacja: Marek Chołoniewski


13 sierpnia - Solvay

Network 818

Anton Stuk -  Not environmentally friendly track ( 2018) audio

Mathew Adkins - Silk to Street (2005) CIME

Who?What?Where?When?Why? (2018) video

Kaja Szwarnóg - przekroczenie 1 (2018) audio

Joanna Stępalska-Spix - Pranayama na obój, rożek angielski, głos i komputer (1984) PSeME video

    -    Olga Szwajgier - głos/voice

    -    Mariusz Pędziałek - oboe, rożek angielski/oboe, English Horn

    -    Marek Chołoniewski - komputer/computer

wykonanie 13.12.2014 - Malerwinkel, Rattenberg, Muzyka Centrum Metamorphoses

Alvin Lucier - I’m sitting in a room (1969) audio

Plejrek 138 audio video

Marek Chołoniewski, Karol Dewera, Irena Emilewicz, Katarina Gryvul, Krzysztof Klima, Tomasz Przewrocki, Jorg Spix, Joanna Stępalska-Spix, Anton Stuk, Kaja Szwarnóg, Bartek Wadiak

koordynacja: Marek Chołoniewski


13 lipca - Solvay

Network 718

Lorenzo Ballerini - Perseverance audio

Piotr Bednarczy - beat audio

Katarina Gryvul - a day that could have existed  video

Myriam Sirvan/Milad Bagheri - NUM-Isolated Room audio

Karolina Probosz/Tomasz Przewłocki - Dark Swamp 041 audio

pussy mantra > GrupLab with Brian Kaczynski - Plejrek 137 audio video

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Irena Emilewicz, Katarina Gryvul, Brian Kaczynski, Nikodem Kupczyński, Marta Nawrot, Karolina Probosz, Tomasz Przewrocki,  Nastia Vorobiova, Jagoda Wójtowicz

koordynacja: Marek Chołoniewski


4 lipca - Intermedia

GrupLab - Plejrek 136

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Katarina Gryvul, Brian Kaczynski, Wiktoria Kaczynska, Nikodem Kupczyński

koordynacja: Marek Chołoniewski 


29 czerwca - Maszyce Festival

GrupLab - Plejrek 135 audio video 

Marek Chołoniewski, Konrad Gęca, Katarina Gryvul, Nikodem Kupczyński, Artur Lis - 

koordynacja: Wojtek Ratajczak, Marek Chołoniewski


27 czerwca - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 134

Marek Chołoniewski, Irena Emilewicz, Katarina Gryvul, Nikodem Kupczyński, Artur Lis

koordynacja: Marek Chołoniewski


22, 23, 24, 26 czerwca - Stary Teatr

Audiencja 89 - Koncert Muzyka Centrum+GrupLab

Bogusław Schaeffer - Media

Marek Chołoniewski, Jan Pilch, Mariusz Pędziałek, Katarina Gryvul (22, 26.06), Marcin Krzyżanowski (23, 24, 26.06), Piotr Madej, Leszek Hefi Wiśniowski, Mariusz Czarnecki, Olga Szwajgier, Bożena Boba-Dyga (22,23,24.06), Artur Lis, Kazimierz Pyzik, Dominika Peszko

koordynacja: Marek Chołoniewski


13 czerwca - Solvay

Network 618

Krzysztof Gawlas - Pick it up audio video

Katarina Gryvul - allowed to remember audio

Piotr Madej - ... bueluel ... audio video

Mateusz Bednarz - stady audio

GrupLab - Plejrek 133 audio

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Krzysztof Gawlas, Katarina Gryvul, Piotr Madej, Tomasz Przewrocki

koordynacja: Marek Chołoniewski

  

6 czerwca - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 132

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Katarina Gryvul, Monika Skibińska

koordynacja: Marek Chołoniewski 


30 maja - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 131

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Katarina Gryvul, Artur Lis, Aleksandra Pancerz,  Jan Rostworowski

koordynacja: Marek Chołoniewski


23 maja - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 130 audio1 audio 2 audio 3

Katarina Gryvul, Auden Lincoln-Vogel, Dawid Woźniak

koordynacja: Marek Chołoniewski  


22 maja - Tbilisi Music Conservatoire

GrupLab - Plejrek 129 audio video

Marek Chołoniewski, Tamar Putkaradze

koordynacja: Marek Chołoniewski 


16 maja - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 128

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Katarina Gryvul, Adrian Konarski, Auden Lincoln-Vogel, Anastasia Vorobiova, Dawid Woźniak

koordynacja: Marek Chołoniewski

 

13 maja - Solvay

Network 518

Lidia Zielińska - Tańce polskie wg księdza Baki audio video, Insektarion video

Bożena Boba-Dyga, Julia Dyga - Utwór na głos i gest audio video

Mathius Shadow-Sky - ... audio video

Katarina Gryvul - Damal

GrupLab - Plejrek 127 audio

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Julia Dyga, Leszek Hefi Wiśniowski, Katarina Gryvul, Mathius Shadow-Sky

koordynacja: Marek Chołoniewski

 

12 maja - Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris

Święto UJ we współpracy z Wydziałem Intermediów ASP w Krakowie

Akcja Rotacja !

muzyka - program audio 

koordynacja: Grzegorz Biliński, Marek Chołoniewski, Mariusz Front


9 maja - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 126

Marek Chołoniewski, Katarina Gryvul, Artur Lis, Dominika Peszko, Marcin Strzelecki

koordynacja: Marek Chołoniewski

 

22 kwietnia - NowNet Arts Conference

Stony Brook University, Nowy Jork

Marek Chołoniewski - Virtual is Real

Franciszek Araszkiewicz / Marek Chołoniewski - Double Brain

koordynacja: Sarah Weaver


19 kwietnia - MOCAK

Koktajl Elektroniczny

Wiaczeslaw Kyrylov - hold on audio video 

- Izabela Żurczak (basethorm)

- Łukasz Laxy (wiolonczela)

Paweł Malinowski - C'mon join to joyride audio video

- Teoniki Rożynek, Krzysztof Augustyn, Julina Gołosz (magnetofony kasetowe)

Dominika Peszko/Marcin Strzelecki/Katerina Gryvul - Pomp-on audio video

- Dominika Peszko (keyboard)

- Marcin Strzelecki (gitara, elektronika)

- Katerina Gryvul (skrzypce)

Monika Szpyrka - zero waste tip 2: don't waste the tips video

Julian Gołosz - Church Music #2 audio video

- Krzysztof Augustyn (instrumenty klawiszowe)

Julia Janiak - Etiuda audio video

- Julia Janiak (głos)

Katerina Gryvul - Damal audio

GrupLab - Plejrek 125 audio video

- Mateusz Bednarz, Bożena Boba-Dyga, Monika Buller, Marek Chołoniewski, Katerina Gryvul, Artur Lis, Radosław Mosurek, Tomasz Przewrocki

Kaja Szwarnóg - Roundabout - instalacja ambisoniczna

koordynacja: Marek Chołoniewski

 

13 kwietnia - Solvay

Network 418

Auden Lincoln-Vogel - Octet for Alto Beer Bottles audio video

Łukasz Stefański - bez tytułu audio video

Monika Skibińska - zaraz Panu podam tytuł audio video

Katarzyna Jarząb - Scraps and lines audio video

GrupLab - Plejrek 124 audio video

Marek Chołoniewski, Kaja Szwarnóg, Auden Lincoln-Vogeol, Piotr Madej, Edyta Mąsior, Łukasz Stefański, Bartek Wadiak

koordynacja: Marek Chołoniewski


11 kwietnia - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 123

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Marcin Ciszewski,  Katarina Gryvul, Auden Lincoln-Vogel, Łukasz Stec, Dawid Woźniakowski

koordynacja: Marek Chołoniewski


4 kwietnia - Intermedia Krzemionki

GrupLab - Plejrek 122

Mateusz Bednarz, Bożena Boba-Dyga, Francesco Capanni, Marek Chołoniewski, Karol Dewera, Katarina Gryvul, Nikodem Kupczyński, Dominika Peszko, Tomek Przewrocki, Marcin Strzelecki, Geos Art Ura

koordynacja: Marek Chołoniewski

 

28 marca - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 121

Bożena Boba-Dyga, Francesco Capanni, Mario Castillo, Marek Chołoniewski, Julia Dyga, Katarina Gryvul, No Lamp Art, Auden Lincoln-Vogel, Dominika Peszko, Daniel Rubio

koordynacja: Marek Chołoniewski

 

21 marca - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 120

Artek No Artek, Francesco Capanni, Marek Chołoniewski, Aleksandra Gimein, Katarina Gryvul, Auden Lincoln-Vogel, Juan de Lis, Piotr Madej, Daniel Rubio, Dawid W., Stanisław Zaremba

koordynacja: Marek Chołoniewski

 

13 marca - Solvay 

Network 318 webcast

Krzysztof Gawlas - untitled audio video video3D

Katarina Gryvul - Denaturatus audio

Lorenzo Brusci - Obsession Redemption Projection audio video

no art - half noise half holo video

Francesco Capanni / Katarina Gryvul - moвa audio video video3D

GrupLab - Plejrek 119 audio

Natalia Balska, Lorenzo Brusci, Marek Chołoniewski, Krzysztof Gawlas, Santra Gimein, Katarina Gryvul, Marcin Strzelecki, Anna Tzortzi

koordynacja: Marek Chołoniewski


7 marca - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 118

Bożena Boba-Dyga, Lorenzo Carmelo Brusci Bene, Francesco Capanni, Marek Chołoniewski, Marcin Gierat, Aleksandra Gimein, Katarina Gryvul, Auden Lincoln-Vogel, Tomek Przewrocki

koordynacja: Marek Chołoniewski


6 marca - Alchemia

Session

Mark Alban Lotz (flety, elektronika), Rafał Mazur (gitara basowa), Leszek Hefi Wiśniowski (flety, saksofon sopranowy), Marek Chołoniewski (elektronika)

koordynacja: Leszek Hefi Wiśniowski


28 lutego - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 117

Daniela Bazzi, Francesco Capanni, Marek Chołoniewski, Lucyna Pegaz, Denisa Slavkovska, Śominika, Joanna Warchał

koordynacja: Marek Chołoniewski


25 lutego - Akademia Muzyczna

Inauguracja 130-lecia - Przypomnienie 120-lecia - Kalendarium

 

21 lutego - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 116

Mateusz Bednarz, Bożena Boba-Dyga, Francesco Capanni, Marek Chołoniewski, Guilhermen Curado, Karol Dewera, Katarina Gryvul, noart, Auden Lincoln-Vogel, Domi Peszko, Paweł Siek, Yiannis Sotiriou, Anna Tzortei

koordynacja: Marek Chołoniewski 


14 lutego - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 115

Aleksander Bączkowski, Bożena Boba-Dyga, Francesco Capanni, Simone Castellan, Marek Chołoniewski, Katarina Gryvul, Dominika Peszko

koordynacja: Marek Chołoniewski


13 lutego - Solvay

Network 218

Mateusz Bednarz/Jan Pamuła - Grafika konkretna video

Simone Castellan - silence audio video

Francesco Capanni - il buio audio video video3D

GrupLab - Plejrek 114 - audio

Mateusz Bednarz, Lorenzo Brusci?, Jurij Bulka, Francesco Capanni, Simone Castellan, Marek Chołoniewski, Edyta Mąsior, Marcin Strzelecki, Anton Stuk

koordynacja: Marek Chołoniewski  


7 lutego - Intermedia

GrupLab - Plejrek 113 - audio video

Lorenzo Brusci, Mirta Brusci, Zeno Brusci, Francesco Capanni, Simone Castellan, Marek Chołoniewski,  Maciej Majcherczyk, noł ard

koordynacja: Marek Chołoniewski


31 stycznia - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 112 

Francesco Capanni, Julia Ruis Cardon, Simone Castellan, Marek Chołoniewski, Natalia Opie Davila, Daniel Rubio Galicia, Irene Luque Martinez, no art, Leszek Hefi Wiśniowski

koordynacja: Marek Chołoniewski

  

24 stycznia - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 111

Bożena Boba-Dyga, Veronica Bizap, Francesco Capanni, Simone Castellan, Marek Chołoniewski, Marta Kula, Dominika Peszko, Karolina Probosz, Marcin Strzelecki, Leszek Hefi Wiśniowski

koordynacja: Marek Chołoniewski

  

17 stycznia - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 110

Bożena Boba-Dyga, Francesco Capanni, Simone Castellan, Marek Chołoniewski, Jarosław Czyszczoń, Maugo Dudek, Piotr Madej, No Art, Dominika (Śominika) Śniegocka, Siepko Ul

koordynacja: Marek Chołoniewski

  

3 stycznia - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek109

Marek Chołoniewski, Artur Lis

koordynacja: Marek Chołoniewski 


2017 


13 grudnia - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 108

Bożena Boba-Dyga, Simone Castellan, Marek Chołoniewski, Artur Lis

koordynacja: Marek Chołoniewski

 

6 grudnia - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 107

Simone Castellan, Marek Chołoniewski, $ominika Dniegocka, Dominika Peszko, Marcin Strzelecki, Anastasia Vorobiova

koordynacja: Marek Chołoniewski 


29 listopada - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 106

Simone Castellan, Marek Chołoniewski, $ominika Dniegocka, Piotr Madej, Ula Skiepko, Anastasia Vorobiova

koordynacja: Marek Chołoniewski 


17 - 26 listopada - Bunkier Sztuki, Akademia Muzyczna

Festiwal Audio Art

Sesja Audio Art

koordynacja: Marek Chołoniewski 

 

8 listopada - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 105

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Piotr Madej, Dominika Peszko, Marcin Strzelecki, Jaro Tochowicz, Marcel Windys

koordynacja: Marek Chołoniewski


18 października - Akademia Muzyczna

GrupLab - Plejrek 104

Eugenia Antoniou, Michał Bogucki, Marek Chołoniewski, Costos, Theo Finkel, Kallirroi Kostikoglou, Timothy Laskaratos, Esthir Lemi, Piotr Madej, Edyta Mąsior, Konstantinas Mouchtaridis, Karolina Probosz, Panagiotis Skalkotos, Katarzyna Skrobiszewska, Julia Ulman, Nastia Vorobiova

koordynacja: Marek Chołoniewski  


13-16 października - Akademia Muzyczna

Konferencja Imersja

Koncert 1 - 13.10.2017 - CIME/PSeME

Tonalli Rufino Nakamura - Optic Nerve

Mateusz Bednarz - Arvo Pärt 'Spiegel im spiegel - Transformation’ audio

Piotr Madej - Deferenty audio

Michael Smith - Subcellular Abstractions

Dirk Veulemans - 5 Vocalises

Elsa Justel - Tapage nocturne

Dariusz Mazurowski - Between Everything and Nothing

Francesco Giomi - Scabro

GrupLab - Plejrek 102

Mateusz Bednarz, Bożena Boba-Dyga, Lorenzo Brusci, Marek Chołoniewski, Piotr Madej, Edyta Mąsior, Dariusz Mazurowski, Maurcio Valdes

Koncert 2 - 14.10.2017

Lorenzo Brusci - Europea Liberata audio

Anna Jędrzejewska - case X audio

Dariusz Makaruk - Traveller audio

Piotr Lipka, Jakub Chojnacki - Hermeneutyczny Jazz video

Mauricio Valdes San Emeterio - Lamina Audio audio

GrupLab - Plejrek 103

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Piotr Madej, Edyta Mąsior, Dominika Peszko, Marcin Strzelecki, Mauricio Valdes, Nastia Vorobiova

koordynacja: Marek Chołoniewski


8 października - Willa Decjusza

GrupLab + Muzyka Centrum 40-lecie/40th Anniversary

Márton Simon (H) - Sírás

Henry Cowell - Aeolian Harp (1923) - Dominika Peszko (piano)

Agda Bavi Pain (SL) - Tanky na Atlantídu

Henry Cowell - The Banshee (1925) - Dominika Peszko (piano)

Igor Malijevský (CZ) - 54. týden

Roman Haubenstock-Ramati - Alone 2 (1971) - K.Pyzik (double-bass)

Maria Hawranek (PL) - Złodzieje morza, Kąpiel, Połów, Czesanie

Galeria

koordynacja: Marek Chołoniewski

 

13 września - Solvay

Plejrek 101 audio video

Mateusz Bednarz, Barbara Bogunia, Marek Chołoniewski, Leszek Hefi Wiśniowski

koordynacja: Marek Chołoniewski


6 września - Intermedia

Plejrek 99 audio video 

Mateusz Bednarz, Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski

koordynacja: Marek Chołoniewski


30 sierpnia - Lorenzo Studio

Plejrek 98 audio

Marcin Barski, Mateusz Bednarz, Bożena Boba-Dyga, Lorenzo Brusci, Marek Chołoniewski, Matia Fabbri, Nastia Vorobiova


13 sierpnia - Solvay

Imersja 817

Marcin Krzyżanowski - Solvay Fucksoundage (2017) audio video

Piotr Semberecki - Sonofotoplastikon (2012-2017-do nieskończoności/to infinity) audio video

-  Piotr Semberecki - grafoskop/overhead projector

- Jakub Gucik - wiolonczela/cello

- Jakub Bańdur - skrzypce/violin

Anton Stuk - Sygnalizacja świetlna etiuda na fortepian/Traffic lights study for piano (2017) score audio video

GrupLab - Plejrek 97 audio video

Jakub Bańdur, Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Jakub Gucik, Jerzy Heczko, Anna Olszewska, Andrzej Robak, Piotr Semberecki, Anton Stuk (Skype), Paulina Woś

koordynacja: Marek Chołoniewski  


12 sierpnia - Gacki

Plejrek 98 audio

Marek Chołoniewski, Tomek Chołoniewski, Konrad Gęca, Wojciech Kwapisiński

koordynacja: Marek Chołoniewski

  

13 lipca 2017 - Solvay

Imersja 717 - Najbrzydsze dźwięki świata 4 (wynik konkursu)

Anton Stuk - Stańczyk video audio 

Myroslaw Trofymuk - [NIE]ZALEZNA (Google Chrom) Bałagan audio

Jurij Bulka - ugliest sound 2017 audio

Piotr Madej -             audio

Pussy Mantra - Marta Nawrot, Nastia Vorobiova, Jagoda Wójtowicz video audio

GrupLab - Plejrek 96 audio

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Marta Nawrot, Marcin Strzelecki, Anton Stuk, audio Aleksiej Tichinowski, Myroslaw Trofymuk, Nastia Vorobiova

koordynacja: Marek Chołoniewski 


4 lipca 2017 - Żarówka Cafe

25-lecie pracy twórczej Bożeny Boby-Dygi

GrupLab - Plejrek 95 audio

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Artur Lis, Czesław Minkus, Anton Stuk, Myroslaw Trofymuk, Maciej Zimka

koordynacja: Marek Chołoniewski


28 czerwca 2017 - SME

GrupLab - Plejrek 94 audio

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Artur Lis, Anton Stuk

koordynacja: Marek Chołoniewski  


21 czerwca 2017 - SME

GrupLab - Plejrek 93 audio

Marek Chołoniewski, Artur Lis, Piotr Madej, Anton Stuk, Denim Szram

koordynacja: Marek Chołoniewski  


14 czerwca 2017 - SME

GrupLab - Plejrek 92 audio

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Ryan Ingebritsen, Artur Lis, Marta Nawrot, Marcin Strzelecki, Anton Stuk, Jagoda Wójtowicz

koordynacja: Marek Chołoniewski


13 czerwca 2017 - Willa Decjusza

40-lecie Muzyki Centrum

GrupLab - Plejrek 91 video audio

Bożena Boba-Dyga, Barbara Bogunia, Marek Chołoniewski, Konrad Gęca, Ryan Ingebritsen, Marta Nawrot, Anton Stuk, Myroslaw Trofymuk, Jagoda Wójtowicz, Anna Zielińska

koordynacja: Marek Chołoniewski


7 czerwca 2017 - SME

GrupLab - Plejrek 90 audio1 audio2

Monika Buller, Marek Chołoniewski, Artur Lis, Edyta Mąsior, Tamar Putkaradze, Marcin Strzelecki, Myroslaw Trofymuk

koordynacja: Marek Chołoniewski


21 maja 2017 - Bunkier Sztuki

Koktajl Elektroniczny

w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów Krakowskich

Paulina Łuciuk - Cancion tonta video


18 maja 2017 - Szpitalna 1

GrupLab - Plerjek 89 video audio

Marek Chołoniewski, Roman Dziadkiewicz, Artur Lis, Marta Nawrot, Tamar Putkaradze, Michał Rusnarczyk, Anton Stuk, Myroslaw Trofymuk, Jagoda Wójtowicz

koordynacja: Artur Lis, Marek Chołoniewski


17 maja 2017 - SME

GrupLab - Plejrek 88 audio

Marek Chołoniewski, Monika Krzynówek, Artur Lis, Anton Stuk, Tamar Putkaradze

koordynacja: Marek Chołoniewski


13 maja 2017 - Solvay

Imersja 517

Anton Stuk - JądroweGO Nuclear video1 video2 audio

Anton Stuk/Artur Lis - ... video1 video2 audio

GrupLab - Plejrek 87 video1 video2 audio

Marek Chołoniewski, Katerina Hola, Artur Lis, Andrzej Oksienberg, Maciej Ożóg, Dominika Peszko, Tamar Putkaradze, Zbysek Semelka, Marcin Strzelecki, Anton Stuk, Aleksiej Tichinowski, Bartek Wadiak

koordynacja: Marek Chołoniewski


10 maja 2017 - SME

GrupLab - Plejrek 86

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Artur Lis, Marcin Strzelecki, Anton Stuk, Nastia Vorobiova audio

koordynacja: Marek Chołoniewski


3 maja 2017 - Intermedia

GrupLab - Plejrek 85

Marek Chołoniewski, Oliver Getley, Jenny Handley, Artur Lis, Edyta Mąsior, Anton Stuk audio video

koordynacja: Marek Chołoniewski


27 kwietnia 2017 - Bunkier Sztuki

29. Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich

Koktajl Elektroniczny

Paulina Łuciuk - Cancion tonta na głos, ruch, znaki i taśmę (2017) – wersja 4-kanałowa * audio video1 video2

Franciszek Araszkiewicz - Explorations na fale elektromagnetyczne (2017) * audio video

Ostap Manulyak - Metal na live electronics (2016) audio video1 video2

Marcin Strzelecki - Improwizacja stochastyczna na procesor i fortepian MIDI (2017) * audio video

Anton Stuk - Kopernik na skrzypce, wideo i live electronics (2017) * video1 video2

Eduardo Frigatti - Rose of Hiroshima na taśmę (2017) – wersja 4-kanałowa * audio video

Alisa Kobzar, Nastia Vorobiova - Transmisja na live electronics i wideo (2017) * video

GrupLab - Plejrek 80 na zespół mieszany (2017) * audio video

Franciszek Araszkiewicz, Zofia BermEHO, Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Alisa Kobzar, Artur Lis, Edyta Mąsior, Tamar Putkaradze, Marcin Strzelecki, Anton Stuk, Nastia Vorobiova

koordynacja: Marek Chołoniewski


26 kwietnia 2017 - SME

GrupLab - Plejrek 84

Zofia bermEHO, Marek Chołoniewski, Michał Kiedrowski, Alisa Kobzar, Artur Lis, Tamar Putkaradze, Marcin Strzelecki, Anton Stuk audio1 audio 2

koordynacja: Marek Chołoniewski


19 kwietnia 2017 - SME

GrupLab - Plejrek 83

Zofia bermEHO, Marek Chołoniewski, Bailey Hawcroft-Hurst, Piotr Madej, Karol Denera, Artur Lis, Marta Nawrot, Andrzej Rzepecki, Anton Stuk, Nastia Vorobiova audio1 audio2 video

koordynacja: Marek Chołoniewski


13 kwietnia 2017 - Solvay

Imersja 417

Tamar Putkaradze, Jakub Gucik - Wait audio1 audio2  video360

Edyta Mąsior - video, Jakub Gucik - wiolonczela [] [] [] audio video video 3D

Jakub Gucik - Archipelag audio

Anton Stuk - Lekarz audio video

Myroslaw Trofymuk - AiKTRONER audio video

Zbysek Semelka - A small piece of refrigerator / Kawałek lodówki audio video

Tom Bennett, Chiara Corbetta, Bailey Hawcroft-Hurst, Marina Stoimenova - On Demand video1 video2

GrupLab - Plejrek 82

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Tamar Putkaradze, Anton Stuk, Myroslaw Trofymuk audio video

koordynacja: Marek Chołoniewski


12 kwietnia 2017 - SME

GrupLab - Plejrek 81

Marek Chołoniewski, Karol Denera, Bailey Hawcroft-Hurst, Maciek Majcherczyk, Tamar Putkaradze, Andrzej Rzepecki, Anton Stuk, Mirek Trofymuk audio video

koordynacja: Marek Chołoniewski


9 kwietnia 2017 - Plivka Club, Kijów

GrupLab - Plejrek 79

Jurij Bulka, Marek Chołoniewski, Alisa Kobzar, Danylo Pertsow, Ujif_Notfound, Nastia Vorobiova video

koordynacja: Ujif_Notfound


7 kwietnia 2017 - Academy of Music

Konkurs Kompozytorski im. J.Patkowskiego

koordynacja: Magdalena Długosz


5 kwietnia 2017 - SME

GrupLab - Plejrek 78

Zofia BermEHO, Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Zbysek Semelka audio

koordynacja; Marek Chołoniewski


3 kwietnia 2017 - Wieża Prochowa Lwów video

Marek Chołoniewski - Cymatic Brain

Leszek Hefi Wiśniowski - Elektrycerz

Artur Lis - Brain Electrocute

GrupLab - Plejrek 77

Jurij Bulka, Marek Chołoniewski, Alisa Kobzar, Artur Lis, Ioana Vreme Moser, Marcin Strzelecki, Myroslaw Trofymuk, Nastia Vorobiova 

koordynacja: Ostap Manulyak, Marek Chołoniewski


29 marca 2017 - SME

GrupLab - Plejrek 76

Zofia BermEHO, Marek Chołoniewski, Artur Lis, Alisa Kobzar, Tamar Putkaradze, Zbysek Semelka, Anton Stuk, Mirek Trofymuk, Olesia Vitiuk, Nastia Vorobiova, Jin Woo audio video1 video2 video3 video4

koordynacja: Marek Chołoniewski


22 marca 2017 - SME

GrupLab - Plejrek 75

Bożena Boba-Dyga, Lorenzo Brusci, Marek Chołoniewski, Nikodem Kupczyński, Artur Lis, Tymofi Maksymenko, Tamar Putkaradze, Ivan Say, Anton Stuk, Myroslaw Trofymuk, Nastja Vorobiova video audio

koordynacja: Marek Chołoniewski


13 marca 2017 - Solvay

Imersja 317

Anton Stuk - [zrobione] Z zapałek i żołędzi / [made] from matches and acorns audio video

Myroslaw Trofymuk - AUKTRONER - impro audio video

Lorenzo Brusci - musica combinatoria audio video

Artur Lis aka no.art - noisy electrocute 2 audio video

Sinicyn&Nawrot&Jagoda Trio - Krołowe życia + Audiosfera 1 audio video

GrupLab - Plejrek 74 audio video

Anna Olszewska / Andrzej Rabiega - 4'33 audio video

koordynacja: Marek Chołoniewski


8 marca 2017 - SME

GrupLab - Plejrek 73 audio

Patrycja Augustyn, Aleksandra Bożek, Marek Chołoniewski, Magdalena Kasperczyk, Anna Mich, Marta Nawrot, Julia Podczerwińska, Julia Siuda, Anton Stuk, Nastja Vorobiova, Myroslaw Trofymuk, Jagoda Wójtowicz

koordynacja: Marek Chołoniewski


3 marca 2017 - SME

Maciej Walczak - Virtualion - Zabawy mniej i bardziej muzyczne w wirtualnej rzeczywistości przy użyciu 

Oculus Rift z Oculus Touch - interface, input, instrument, i co jeszcze ? video1 

HTC Vive + TiltBrush: ADHD wyobraźni poskromione - i nie trzeba sprzątać - Oculus Rift, Touch, SoundStage, Unity, Max …video2


1 marca 2017 - SME

GrupLab - Plejrek 72 audio video video3D

Mateusz Bednarz, Bożena Boba-Dyga, Aleksandra Bożek, Marek Chołoniewski, Izabela Groborz, Philipp Kolychev, Nikodem Kupczyński, Artur Lis, Paulina Łuciuk, Tamar Putkaradze, Danier Rerko, Andrzej Rzepecki, Zbysek Semelka, Veronika Smirnova, Marcin Strzelecki, Mirian Trnkova, Nastia Vorobiova, Mateusz Zieliński

koordynacja: Marek Chołoniewski


1 marca 2017 - SME

Dariusz Mazurowski - Pseudaria PMK video

Andrzej Cao, Paweł Czakarcziew, Lu Jing, Vasyl Kobil, Krzysztof Madziar, Yurii Zelenin


22 lutego 2017 - SME

Leszek Hefi Wiśniowki Plejrek z Bangalore video

GrupLab - Plejrek 71 audio

Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Nikodem Kupczyński, Artur Lis, Piotr Madej, Marta Nawrot, Andriej Oksienberg, Anton Stuk

koordynacja: Marek Chołoniewski


22 lutego 2017 - Uniwersytet Rzeszowski 

M.Chołoniewski wykład SME krakowski SEPR w ramach sesji w 60-lecie SEPR


13 lutego 2017 - Solvay

IMERSJA 217

Intro audio video

Jonathan Reus - IMAC Music audio video

Maciej Ożóg / Mariusz Knysak - Epheremal Interferences audio video

Anton Stuk - The Subway of Kyiv for symphonic orchestra and tape (Gaude Polonia) video

Myroslaw Trofymuk - EKTRONER (Gaude Polonia) video

Artur Lis - noisy electrocute video

Piotr Madej - Sol-Way video

GrupLab - Plejrek 70 video

Marek Chołoniewski, Nikodem Kupczyński, Artur Lis, Piotr Madej, Anna Olszewska, Maciej Ożóg, Andrzej Rabenda, Anton Stuk, Myroslaw Trofymuk, Nastia Vorobiova

koordynacja: Marek Chołoniewski


8 lutego 2017 - Intermedia

Plejrek 69 - Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Nikodem Kupczyński, Artur Lis, Piotr Madej, Andriej Oksienberg, Anton Stuk, Aleksiej Tichinowski, Myroslaw Trofymuk audio video

koordynacja: Marek Chołoniewski


1 lutego 2017 - SME

Plejrek 68 - Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Artur Lis, Marcin Strzelecki, Nastia Vorobiova, Marcin Wróbel audio

koordynacja: Marek Chołoniewski


22 - 24 stycznia 2017

Radom, Kielce, Kraków

Marek Chołoniewski - Wiatrofale na orkiestrę dziecięco-młodzieżową, elektronikę i wideo

Orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu pod dyrekcją Przemysława Zycha

- Marek Chołoniewski - media, koordynacja

- Artur Lis - wideo

- Piotr Madej - programowanie, reżyseria dźwięku


11 stycznia 2017 - Forum Designu

Plejrek 67 - Mateusz Bednarz, Marek Chołoniewski, Nikodem Kupczyński, Artur Lis, Piotr Madej, Patrycja Maksylewicz, Marcin Strzelecki, Jin Woo, Nastia Vorobiova, Marcin Wróbel audio video

koordynacja: Artur Lis, Marek Chołoniewski


4 stycznia 2017 - SME

Plejrek 66 - Barbara Bogunia, Lorenzo Brusci, Marek Chołoniewski, Karol Dewera, Nikodem Kupczyński, Artur Lis, Piotr Madej, Ivan Sai, Marta Nawrot, Nastia Vorobiova, Jagoda Wójtowicz audio

koordynacja: Marek Chołoniewski

2016

14 grudnia 2016 - SME
Plejrek 65 - Marek Chołoniewski, Paulina Łuciuk audio
koordynacja: Marek Chołoniewski

7 grudnia 2016 - SME
Plejrek 64 - Sebastian Adamus, Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Piotr Madej, Dominika Peszko, Maja Sądel, Kacper Sokołowski, Anna Skrzypczyk, Marcin Strzelecki audio video
koordynacja: Marek Chołoniewski

30 listopada 2016 - SME
Plejrek 63 - Marek Chołoniewski, Artur Lis, Marta Nawrot, Nastia Vorobiova audio
koordynacja: Marek Chołoniewski 

18 - 28 listopada 2016 - Bunkier Sztuki
Festiwal Audio Art
Plejrek 62 - Bożena Boba-Dyga, Lorenzo Brusci, Jurij Bulka, Monika Buller, Marek Chołoniewski, Leszek Hefi Wiśniowski, Alisa Kobzar, Nikodem Kupczyński, Artur Lis, Eugeniusz Sinicyn, Nastia Vorobiova, Sarah Woelker, Jin Woo, Bartosz Ignacy Wrona, Kacper Ziemianin video
koordynacja: Marek Chołoniewski 

16 listopada 2016 - SME
ASMR Bozena SztucznaGłowa Nastia TrioA TrioB Studenci pod kierunkiem P. Peszata
Plejrek 61 - Marek Chołoniewski, Marta Nawrot, Nastia Vorobiova, Jun Woo, Jagoda Wójtowicz, Bartek Wrona audio
koordynacja: Marek Chołoniewski 

9 listopada 2016 - SME
Plejrek 60 - Marek Chołoniewski, Karol Dewera, Paweł Harlender, Nikodem Kupczyński, Artur Lis, Marta Nawrot, Jakub Kazimierz Narecki, Ivan Sai, Anna Skrzypczyk, Aleksamlerz Sovtysik, Nastja Vorobiova, Jagoda Wójtowicz video
koordynacja: Marek Chołoniewski 

26 października 2016 - SME
Plejrek 59 - Natalia Balska, Bożena Boba-Dyga, Lorenzo Brusci, Zeno Brusci, Marek Chołoniewski, Francesco Fabris, Artur Lis, Marta Nawrot, Marcin Strzelecki, Nastja Vorobiova, Jagoda Wójtowicz audio

16 października 2016 - Cricoteka
Muzyka Sfer (Olga Szwajgier, Bożena Boba-Dyga, Anna Widlarz, Justyna Danczowska, Blanka Dembosz, Marcin Gruba, Adrian Set-Pawęza, Maciej Zimka, Marek Chołoniewski, Aleksandra Bożek-Muszyńska, Maria Wojciechowska) audio
koordynacja: Bożena Boba-Dyga 

13 - 15 października 2016 - Akademia Muzyczna, Małopolski Ogród Sztuki
Audiokineza - konferencja, koncerty
13 października 2016, Akademia Muzyczna w Krakowie
Koncert 1, Sala Koncertowa
CIME Visiones Sonoras
Anna Arkushyna - pur-pur (UAEM Ukraina)
Angela da Ponte - Homenagem subconsciente (Miso Music Portugal)
Manuel Rocha Iturbide - El baño de Frida Kahlo (AARSOM Mexico)
Nikolay Popov / Alexander Plakhin - Edit(a)Fill (CEAMMC Russia)
Nicolas Nuyens - Le fil ébréché (FeBeME Belgium)
GrupLab - Plejrek 57 - Jurij Bulka, Marek Choloniewski, Maciej Gniady, Ostap Manulyak, Piotr Madej, Dariusz Mazurowski, Ioana Vreme Moser, Leszek Hefi Wiśniowski audio
MOS
Karol Nepelski - Symphonion video
14 października 2016,
Akademia Muzyczna w Krakowie
Konferencja, Sala Kameralna
Panel 1
Prorektor Jan Pilch - Otwarcie konferenccji video
Marek Chołoniewski - Kinetyka przestrzeni dźwiękowej 2 video
Karol Nepelski - Instalacje dźwiękowe w działaniach teatralnych video
Benjamin Głuszek - Instalacje neuromuzyczne video
Dariusz Mazurowski - Malowanie dźwiękiem video
Bożeba Boba-Dyga - Nowoeksplorowane przestrzenie dla muzyki elektroakustycznej w eksperymentach intermedialnych video
Panel 2
Mateusz Bień - Badanie percpecji przestrzeni oktofonicznej video
Magdalena Sotomska - Ruch dźwięków w muzyce postinternetowej video
Jurij Bulka - Muzyka eksperymentalna w wytwórniach sieciowych video
Franciszek Araszkiewicz - Improwizacja interaktywna na modelach stochastycznych video
Marcin Strzelecki - Ucho w ruchu video
Ostap Manulyak - Chronotyp performance'u audiowizualnego video
Ioana Vreme Moser - Kariotoskope - animowane fale video
Koncert 2, Sala Koncertowa    
Dariusz Mazurowski - Głębia ostrości
Maciej Walczak - 1 video  video 360 (Oculus Rift, HTC, "Virtual Desktop", Google Cardboard)
Adam Walaciński > Marek Chołoniewski > Patrycja Maksylewicz > Piotr Madej - Allaloa > Pantaroa video
GrupLab - Plejrek 58 - Jurij Bulka, Marek Chołoniewski, ivi, Piotr Madej, Ostap Manulyak, Dariusz Mazurowski, Ioana Vreme Moser audio  video
15 października 2016 - Akademia Muzyczna
Konferencja, Sala Kameralna
Panel 3
Michał Pawełek - Badanie percpecji parametrów dźwięku video
Maria Olbrychtowicz - Utopijna architektura akustyczna video
Natalia Balska - Propriocepcja, interocepcja i dźwięk video
Francesco Fabris - News and Stellar
Dyskusja (Jurij Bulka, Grzegorz Biliński, Zofia Bermejo, Marek Chołoniewski, Natalia Balska, Krzysztof Kostrzewa, Piotr Czerny, Dariusz Mazurowski, Benjamin Głuszek, Magdalena Sotomska) video audio
koordynacja: Marek Chołoniewski

5 października 2016 - Visiones Sonoras Morelia
Marek Chołoniewski/Franciszek Araszkiewicz - Double Brain video
koordynacja: Marek Chołoniewski, Rodrigo Sigal 

28 września 2016 - SME
Plejrek 56 audio
Mateusz Bednarz, Marek Chołoniewski, Łukasz Lachowski, Jakub Tabor, Nastia Vorobiowa, Jin Woo
koordynacja: Marek Chołoniewski 

14 września 2016 - Intermedia
Plejrek 55 warstwa1 warstwa2
Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Jakub Tabor, Nastia Vorobiova
koordynacja: Marek Chołoniewski 

13 września 2016 Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
Audiokineza IX
Maja Potrawiak - Spójrz / Look video video2
Leszek Hefi Wiśniowski - Parabola video audio
Jakub Tabor - ... video audio
GrupLab - Plejrek 54 video audio
Marek Chołoniewski, Aneta Dziadkowiec, Filip Kmita, Łukasz Lachowski, Magdalena Łopata, Łukasz Roszkowski, Jakub Tabor, Leszek Hefi Wiśniowski
koordynacja: Marek Chołoniewski

13 sierpnia 2016 Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
Audiokineza Augusta
Kacper Ziemianin - Impsynodullo video
Jakub Bańdur-vn, Jakub Gucik-vc - PerDuo Vnc
Edyta Mąsior - video from the series Bubbles (Summer 2013)
Nastia Vorobiova - Play with light
GrupLab - Plejrek 53
Jakub Bańdur, Jakub Gucik, Edyta Mąsior, Nastia Vorobiova, Kacper Ziemianin video
koordynacja: Jakub Gucik

13 lipca 2016
- Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
Audiokineza Lipcowa
Marcin i Hania Strzeleccy - Przedrzeź 
video audio
- Marcin Strzelecki - gitara, Hania Strzelecka - ukulele
Nastia Vorobiova - Solaris instalacja video
Alisa Kobzar - i video audio
- Alisa Kobzar - fortepian, elektronika, Marta Nawrot - ruch
Alisa Kobzar - Communication is possible: Berio- Bartok video audio
- Two Violins: Ilya Bondarenko, Tatyana Zhmendak - skrzypce, Nastia Vorobiova - video, Alisa Kobzar - electronika
Plejrek 52 video
- Ilya Bondarenko, Simone Castellan, Marek Chołoniewski, Alisa Kobzar, Edyta Mąsior, Marta Nawrot, Hania Strzelecka, Marcin Strzelecki, Nastia Vorobiova, Jin Woo, Tatyana Zhmendak
koordynacja: Marek Chołoniewski

7 lipca 2016 - Intermedia
Plejrek 51 audio
Simone Castellan, Marek Chołoniewski, Alisa Kobzar, Adrian Konarski, Nikodem Kupczyński, Edyta Mąsior, Marta Nawrot, Dominika Peszko, Marcin Strzelecki, Nastia Vorobiova, Leszek Hefi Wiśniowski
koordynacja: Marek Chołoniewski

29 czerwca 2016 - Kościół św. Marcina

John Cage - 4'33" video video 360

koordynacja: Marek Chołoniewski

16 - 18 czerwca 2016 Kościół św. Marcina
Organ Underground - projekt GrupLab w ramach 50-tych Dni Muzyki Organowej
16.06, 20.00
    Michał Pawełek - Flowing 8-kanałowy audio
    Leszek Hefi Wiśniowski - BACH - CAGE na flet kontrabasowy video
    Krzysztof Wołek - Mobile Variations 6-kanałowe audio
    Julian Gołosz - organy
        N.Bruhns - Preludium G-dur audio
        O.Messiaen - L’Ascension cz. III audio
        O. Messiaen - Messe de la Pentacote - cz V. Sortie audio
        G. Ligeti - Etiuda 2 „Coulee” audio
    GrupLab - Plejrek 48 video
17.06, 19.00
    Cityscape Krakow - Magdalena Długosz (kurator)
    kompozytorzy: Julian Gołosz, Kamil Kruk, Paweł Malinowski, Piotr Peszat, Monika Szpyrka  
    Krzysztof Augustyn - organy
        N.Bruhns - Preludium e-moll (Wielkie)
        F.Liszt - Preludium i Fuga na temat BACH
        J.S.Bach - Nun komm, der Heiden Heiland BWV 659
    Piotr Madej - Minotaur video
    - Piotr Madej (audio/wideo performance)
    Simone Castellan - Nodo 4-kanałowe audio video
   Marek Chołoniewski - Tofrus Ranrae na organy, wideo mapping i elektronikę w przestrzeni video audio
    - Marek Chołoniewski (organy, elektronika) - Artur Lis (wideo mapping)
    Teresa Salis - Organ Collage audio video
    GrupLab - Plejrek 49 video
18.06, 19.00
    Arkadiusz Bialic - organy
        J.S.Bach - Fantazja G-dur BWV 572
        H.M.Górecki - Kantata op. 26
        M.Borkowski - Psalmus
    Julian Gołosz - organy
        L. Rizzo - Back in Time video
    Dawid Kusz - Electric Prayer 4-kanałowy audio
    Alisa Kobzar / Nastia Vorobiova - La Divina Comedia video
    - Julian Gołosz (organy), Alisa Kobzar (elektronika) - Nastia Vorobiova (wideo) - Teresa Salis (głos) - Adam Zduńczyk (performance)
    Jin Woo - 1/4 Progress Agreement video
    - Jin Woo (dźwięk), Artur Lis (wideo mapping)
    Nastia Vorobiova / Julian Gołosz - Solaris 0 (live sound / wideo performance) video1 video2
    Bożena Boba-Dyga - Świetlne organy video
    - Artur Lis (wideo)
    GrupLab - Plejrek 50 (Bożena Boba-Dyga, Blanka Dembosz, Marcin Strzelecki, Marek Chołoniewski, Artur Lis …) video
koordynacja Marek Chołoniewski, Julian Gołosz

13 czerwca 2016 Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
Audiokineza 06
GrupLab zaprasza Muzykę Centrum w 39-lecie
Olga Szwajgier (MC), Krystyna Chołoniewska (GP), Marek Chołoniewski (MC, GL), Bożena Boba-Dyga (GL), Mariusz Czarnecki (MC), Łucja Czarnecka (GP), Jerzy Heczko (GP), Leszek Hefi Wiśniowski (GL), Alisa Kobzar (GL), Kinga Lamparska (GP), Artur Lis (GL), Edyta Mąsior (GL), Tony Miłosz (GP), Marta Nawrot (GP), Valentino Nioi (GP), Oktawia Pączkowska (GP), Kazimierz Pyzik (MC), Teresa Virginia Salis (GL), Andre Martins (GL), Marcin Strzelecki (GL), Anna Szwajgier (GP), Nastia Vorobiova (GL), Jin Woo (GL), Maciej Zimka (GL), Plejrek 47 (GL)
Tony Milosz (oud), Mariusz Czarnecki (el drums) - Makbahar
Intro video
Quasi una fantasia: Bożena Boba-Dyga (głos) & Maciej Zimka (akordeon) - Bajeczka video audio
Nastia Vorobiova & Alisa Kobzar - experiment on alisa video video 2 video 3D
Leszek Hefi Wiśniowski - Dialektyka na flet kontrabasowy video audio video 3D
Claude Debussy - Syrinx wersja na flet kontrabasowy video audio
André Martins - Portrait of Beyoncé video no sound video
Boguslaw Schaeffer - Proietto na głos i taśmę video audio
Teresa Salis / Valentino Nioi / Marek Chołoniewski - Unblind Tunel #2 video audio
Valentino Nioi - Sptlght video
MC/GL/GP - Plejrek 47 video 3D audio
koordynacja: Marek Chołoniewski

31 maja 2016
Łaźnia Nowa
Prof. Stanisław Krawczyński - warsztaty chóralne + GrupLab (Marcin Strzelecki, Artur Lis, Franciszek Araszkiewicz, Piotr Madej)

22 maja 2016 Avarts Corfu
Final Jamm

13 maja 2016 Bunkier Sztuki
Koncert Zamknięty
Plejrek 46 - Bożena Boba-Dyga - głos, Piotr Czerny - fortepian + GrupLab
Anna Białek, Simone Castellan, Carolina Cuggiari, Marek Chołoniewski, Alisa Kobzar, Martin Mesaros, Marta Nawrot, Valentino Nioi, Morgan Perissinotti, Teresa Virginia Salis, Nastia Vorobiova video 3D
Marta Nawrot - Pejzaż dźwiękowy video
Anna Białek - Pejzaż dźwiękowy video
Piotr Madej - Minotaur video 3D
Alisa Kobzar - D.C. Teresa Salis - głos video 3D
Marcin Wierzbicki - Program Note i Arduino Orchestra video
koordynacja: Marek Chołoniewski

21 kwietnia 2016 Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
Koktajl Elektroniczny
Alisa Kobzar - Artificial Soundscapes video 1 video 2
Franciszek Araszkiewicz - Palindromic Brainwaves video 1 video 2
Dawid Kusz - Electric Prayer video 1
Teresa Salis/Marta Kula/Nastia Vorobiova - IMS#3 video 1 video 2
Franciszek Araszkiewicz - Double Brain video 1 video 2
Plejrek 45 / GrupLab / don’t be picky / Jin Woo video 1
koordynacja: Marcin Strzelecki

13 kwietnia 2016 Centrum Sztuki Współczesnej Solvay

Audiokineza April

IMS #2 - Teresa Virginia Salis, Marta Kula, Nastia Vorobiova, Valentino Nioi

Jin Woo - Sewing Woman animation video

Alisa Kobzar - Artificial Soundscapes (version 0), Alisa Kobzar, Nastia Vorobiova

Valentino Nioi - Flash

Piotr Madej - The Thing

Plejrek 44 - Teresa Virginia Salis, Piotr Madej, Valentino Nioi, Marcin Strzelecki, Nastia Vorobiova, Jin Woo

webcast

koordynacja: Teresa Virginia Salis

6 kwietnia 2016
Plejrek 43 audio video 2D video 3D
Natalia Balska, Simone Castellan, Marek Chołoniewski, Valentino Nioi, Teresa Salis, Nastia Vorobiova, Leszek Hefi Wiśniowski

30 marca 2016
Plejrek 42
Simone Castellan, Marek Chołoniewski, Valentino Nioi, Teresa Salis, Nastia Vorobiova, Leszek Hefi Wiśniowski, Jin Woo

23 marca 2016
Plejrek 41 audio
Natalia Balska, Bożena Boba-Dyga, Barbara Bogunia, Simone Castellan, Marek Chołoniewski, Alisa Kobzar, Marta Kula, Artur Lis, Edyta Mąsior, Valentino Nioi, Teresa Salis, Nastia Vorobiova, Jin Woo

16 marca 2016

Plejrek 40 audio video

Simone Castellan, Marek Chołoniewski, Clemens Bordeaux, Alisa Kobzar, Martin Mesaros, Valentino Nioi, Teresa Salis, Nastia Vorobiova, Jin Woo


13 marca 2016 Centrum Sztuki Współczesnej Solvay

program

Marta Kula / Roman Haubenstock-Ramati / Teresa Salis - Frame video1 video2

Jin Woo - Beautiful video

Simone Castellan - Black landscape audio

Alisa Kobzar - untitled audio

Teresa Virginia Salis / Marta Kula / Nastia Vorobiova - IMS#1 video2D, video 3D

Edyta Mąsior - Balloon Orchestra audio video3D video2D

GrupLab - Marek Chołoniewski, Leszek Hefi Wiśniowski, Alisa Kobzar, Artur Lis, Martin Mesaros, Anna Olszewska, Teresa Salis, Marcin Strzelecki @ co, Jin Woo, Nastia Worobiowa

Plejrek 39 audio video

koordynacja: Marek Chołoniewski

17 lutego 2016
Plejrek 38 audio video
Simone Castellan, Marek Chołoniewski, Francesco Fabris, ivi, JAG, Alisa Kobzar, Teresa Salis, Nastia Worobiowa, Jin Woo

13 lutego 2016 Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
AudioKineza
Anastia Vorobiova - untitle
Alisa Kobzar - the unnamable (after S.Beckett)
Franciszek Araszkiewicz / Marek Chołoniewski - DoubleBrain audio video
Bogdan Mizerski - proste dźwięki krzywe audio 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 video video 3D
Teresa Salis - unBlind Tunel 55/87 … ??? audio
Plejrek 37 - Araszkiewicz, Chołoniewski, Mariusz Czarnecki, Kobzar, Mizerski, Salis, Ioana Vreme Moser & Ovidiu Zimcea (Timisoara live) audio video
koordynacja: Marek Chołoniewski

10 lutego 2016
Plejrek 36
Alisa Kobzar, Teresa Salis, Ioana Vreme Moser audio video 3D

3 lutego 2016
Plejrek 35
Marek Chołoniewski, Barbora Kropackova, Dominika Peszko, Teresa Salis

13 stycznia 2016
Plejrek 34
Marek Chołoniewski, Marta Kula, Edyta Mąsior, Teresa Salis, Nastia Vorobiova, Leszek Hefi Wiśniowski

6 stycznia 2016
Plejrek 33
Marek Chołoniewski, Marta Kula, Edyta Mąsior, Teresa Salis, Nastia Vorobiova, Leszek Hefi Wiśniowski

2015

25 listopada 2015 

Plejrek 32

Barbara Bogunia, Marek Chołoniewski, ivi, Piotr Madej, Edyta Mąsior, Ioana Vreme Moser, Teresa Salis, Marcin Strzelecki, Leszek Hefi Wiśniowski

13 - 22 listopada 2015
Festiwal Audio Art
19.11.2015 Aula ASP - CIME/PSeME - koncert akusmatyczny
koordynacja: Marek Chołoniewski

26 października 2015 Akademia Muzyczna
Koncert pamięci Prof. Józefa Patkowskiego
Krzysztof Szlifirski - Wspomnienia o Józefie ... video
Józef Rychlik - Podtytuł "Sen Eurydyki" audio
Magdalena Długosz - MirAGe 2015 (J.Pilch) video audio
Bogusław Schaeffer - Proietto (M.Pędziałek) video audio
Mateusz Bień/Jan Pamuła/Mateusz Bednarz - Continuum 1 (fragment) video
Marek Chołoniewski - Physical Modeling/Miłosz Łuczyński - Parachora (R.Guzik) video audio
Barbara Zawadzka - esperanza audio
Anna Zawadzka-Gołosz - Szkic do aforyzmu (K.Augustyn) video
Michał Pawełek - Mal audio
PATJO
- ivi, Zenial, M.Walczak, G.Biliński, K.Knittel, J.Stępalska, B.Okoń-Makowska, S.Krupowicz, M.Pawełek, J.Kapuściński, D.Mazurowski, M.Strzelecki, I.V.Moser, R.Iwański, M.Chyrzyński, O.Manulyak audio video: MCholoniewskiIteracja  R.KlisowskiJerzyOlekMarekHameraOutSide FrancescoFabris 1 2 3
Plejrek 31 GrupLab: B.Bogunia, F.Fabris, L.Hefi Wiśniowski, M.Strzelecki video audio
koordynacja: Marek Chołoniewski

21 października 2015
Akademia Muzyczna
Plejrek 30 Marek Chołoniewski, Francesco Fabris, JAG, Edyta Mąsior, Dominika Peszko, Marcin Strzelecki, Nastia Vorobiova, Leszek Hefi Wiśniowski
koordynacja: Marek Chołoniewski 

9 - 11 października 2015 Akademia Muzyczna
Konferencja Neurosensoryczna BioSound
koordynacja: Marek Chołoniewski

8 października 2015 Akademia Muzyczna
Plejrek 29 Rekolta Simultan Timisoara: ivi, Ioana Vreme Moser, Yurij Bulka; GME Cuenca: Sylvia Molina Muro and Julio Sanz Vázquez; GrupLab Krakow: Marek Chołoniewski
koordynacja: Ioana Vreme Moser, Marek Chołoniewski 

26 września 2015 Centrum Sztuki Współczesnej Solvay

20-lecie Bludny Kamen w Opavie

program

Angelika Szkucik - Untitled

Nastia Vorobiova - przed Solaris po ...

Eugene Martynec - Falling Angels audio video

Katarzyna Komada - Omidasu

Leszek Hefi Wiśniowski - Sucha rzeka / Dry River, Oksymoron

Plejrek 28 audio video

Ksenia Bilyk, Marek Chołoniewski, ivi, Vida Juozaitis, Oktawia Pączkowska, Nastja Vorobiova, Leszek Hefi Wiśniowski

koordynacja: Marek Chołoniewski


23 września 2015 SME

Plejrek 27

Marek Chołoniewski, Piotr Madej, Eugene Martynec

koordynacja: Marek Chołoniewski


9 września 2015 Intermedia

Plejrek 26

Marek Chołoniewski, Ryan Ingebritsen, ivi, Kerry Kenny Patrycja Maksylewicz, Łukasz Stawarz, Marcin Strzelecki

koordynacja: Marek Chołoniewski


26 sierpnia 2015 net

sierpniowa odNova

Plejrek 25

koordynacja: Marek Chołoniewski


3-7 sierpnia 2015 Dom Pracy Twórczej Radziejowice

Marek Chołoniewski - kursy kompozytorskie


26 lipca 2015 Centrum Sztuki Współczesnej Solvay

lipcowa odNova

Canberk Duman - Otoman Dixi Symphony

- Interview

- Piano Krakauer Sonata mit kleine Elektronische Turkische Klange und Stimme

- Piano Krakauer Sonata mit unsere Elektronische Turkische Klange und unsere Stimme

Piotr Madej - Epitafium, Deepest Pitschaft

Bożena Boba-Dyga - Improwizacja? na przeszkadzajki i głos

Plejrek 24

Bożena Boba-Dyga, Jurij Bulka, Marek Chołoniewski, Canberk Duman, ivi, Adam Janeczek, Piotr Madej, Flavia Tuna (net), Ioana Vreme Moser (net), Marek Wilczyński

koordynacja: Marek Chołoniewski


23 lipca 2015 Intermedia

Plejrek 23

Bożena Boba-Dyga, Barbara Bogunia, Jurij Bulka, Marek Chołoniewski, Diana Ciuma (net), Canberk Duman, ivi, Adam Janeczek, Edyta Mąsior, Myroslav Trofymuk, Ioana Vreme Moser (net)

koordynacja: Marek Chołoniewski


16 lipca 2015 SME

Plejrek 22

Jurij Bulka, ivi, Ioana Vreme Moser

koordynacja: Jurij Bulka

14 lipca 2015 Intermedia
Plejrek 21
Jurij Bulka, Marek Chołoniewski, Canberk Duman, ivi, Piotr Madej, Patrycja Maksylewicz, Edyta Mąsior, Ioana Vreme Moser
koordynacja: Marek Chołoniewski

8 lipca 2015 Intermedia
Plejrek 20
Mateusz Bednarz, Jurij Bulka, Marek Chołoniewski, Canberk Duman, Francesco Fabris, ivi, Piotr Madej, Edyta Mąsior, Ioana Vreme Moser
koordynacja: Marek Chołoniewski

1 lipca 2015 Intermedia
Plejrek 19
Bożena Boba-Dyga, Jurij Bulka, Marek Chołoniewski, Canberk Duman, Francesco Fabris, ivi, Piotr Madej, Edyta Mąsior, Marcin Strzelecki, Ioana Vreme Moser
koordynacja: Marek Chołoniewski 

26 czerwca 2015 Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
odNova?
Edyta Mąsior - laiki
Ina Weisser - sysiphos (ina hurry is on the road)
GrupLab - Plejrek 18 audio video
Bożena Boba-Dyga, Jurij Bulka, Marek Chołoniewski, Hania Strzelecka, Marcin Strzelecki, Szymek Strzelecki, Ioana Vreme Moser, Ina Weisser
Jurij Bulka - Object audio video
Philippe Cavaleri / Nathalie Boeur - Bruital Orgasme audio video
Arne Nordheim - Dinosaurus audio video
- Maciej Zimka (akordeon/accordion)
Roman Haubenstock Ramati - Alone 2 audio video
Quasi una fantasia:
- Bożena Boba-Dyga (głos/voice)
- Maciej Zimka (akordeon/accordion)
koordynacja: Marek Chołoniewski 

24 czerwca 2015 SME
Plejrek 17
Bożena Boba-Dyga, Jurij Bulka, Marek Chołoniewski, Patrycja Maksylewicz, Edyta Mąsior, Dominika Peszko, Marcin Strzelecki, Ioana Vreme Moser, Ina Weisser
koordynacja: Marek Chołoniewski 

21 czerwca 2015
Kawiarnia Naukowa
Plejrek 16
natalia balska, barbara bogunia, jurij bulka, marek chołoniewski, marta dunal, francesco fabris, ivi, jag, edyta mąsior, ioana vreme moser, ina weisser, leszek hefi wisniowski
koordynacja: marek chołoniewski 

17 czerwca 2015 SME
Plejrek 15
Natalia Balska, Barbara Bogunia, Jurij Bulka, Marek Chołoniewski, Francesco Fabris, ivi, Edyta Mąsior, Ioana Vreme Moser, Ina Weisser
koordynacja: Marek Chołoniewski 

10 czerwca 2015 SME
Plejrek 14 audiomix audioair
Jurij Bulka, Marek Chołoniewski, Iwona Karcz, Marcin Strzelecki, Ioana Vreme Moser
koordynacja: Marek Chołoniewski

3 czerwca 2015 SME
Plejrek 13,5
Jurij Bulka, Barbara Bogunia, Edyta Mąsior
koordynacja: Marek Chołoniewski

27 maja 2015 SME
John Cage - 4'33" (Firefox, Chrome, Opera, montaż wideo: Jurij Bulka)
Jurij Bulka, Marek Chołoniewski, Francesco Fabris, ivi, Adam Nowakowski, Marcin Strzelecki, Weronika Krówka
Plejrek13

Jurij Bulka, Marek Chołoniewski, Francesco Fabris, Marta Kula, ivi, Ioana Vreme Moser, Ina Weisser
koordynacja: Marek Chołoniewski 

26 maja 2015 Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
Koncert 4:33 program
John Cage - 4'33" audio video
SMExter audio video
Piotr Madej - Tau Ceti Travel audio video
Edyta Mąsior - Kokoszące kukuranie video
Francesco Fabris - Corp video
Marcin Krzyżanowski - Fucksondage audio video
Jurek Bułka - bez tytułu audio video
Leszek Hefi Wiśniowski - Elektrycerz audio video
Krzysztof Gawlas - Harmobuzz audio video
Plejrek 12 audio video
ivi, Edyta Mąsior, Jurek Bułka, Marek Chołoniewski, Francesco Fabris, Krzysztof Gawlas, Marcin Krzyżanowski, Piotr Madej, Marcin Strzelecki, Leszek Hefi Wiśniowski
koordynacja: Marek Chołoniewski

20 maja 2015 SME

Plejrek 11 audio foto1 foto2

Barbara Bogunia, Jurij Bulka, Marek Chołoniewski, ivi, Patrycja Maksylewicz, Edyta Mąsior, Tony Miłosz, Dominika Peszko, Rie Sugiura, Marcin Strzelecki, Leszek Hefi Wiśniowski

koordynacja: Marek Chołoniewski

13 maja 2015 SME
Plejrek 10 audio
Jurij Bulka, Marek Chołoniewski, Marta Dunal, Francesco Fabris, ivi, Iwona Karcz, Marta Kula
koordynacja: Marek Chołoniewski 

6/7 maja 2015 MOS
Konferencja Obszarów Sztuki
    7.05.15
Jurij Bulka - #! video
Leszek Hefi Wiśniowski - Meditation audio Dialektyka audio
Jarek Kordaczuk - Monoctone audio video
Denis Kolokol - Sympli Romatikó audio
Plejrek 9 audio
Yurij Bulka, Marek Chołoniewski, ivi, Marta Dunal, Iwona Karcz, Denis Kolokol, Jarek Kordaczuk, Leszek Hefi Wiśniowski
    6.05.15
Francesco Fabris – Spheronization video
Franciszek Araszkiewicz – Sound Scripture
Franciszek Araszkiewicz, Marek Chołoniewski, Szymon Strzelec – Strefy
Plejrek 8 audio
Franciszek Araszkiewicz, Barbara Bogunia, Yurij Bulka, Marek Chołoniewski, Marta Dunal, ivi, Artur Lis, Ioana Vreme Moser, Edyta Mąsior, Kuba Nowara, Szymon Strzelec, Marcin Strzelecki, Ina Weisser
koordynacja: Marek Chołoniewski

30 kwietnia 2015
SME
SMExter zewnętrzna cichoszumowa efemeryda instalacji GPS-Art (2000) oraz UchoEcho (2013) transmituje dźwięki z anonimowego i ruchomego punktu w przestrzeni miejskiej dostępnego pod numerem 797391392
koordynacja: Marek Chołoniewski

29 kwietnia 2015 SME
Plejrek7
Jurij Bulka, Marek Chołoniewski, Ivi, JAG, Maciej Koczur, Marta Kula, Edyta Mąsior, Ioana Vreme Moser, Ina Weisser, Leszek Hefi Wiśniowski
koordynacja: Marek Chołoniewski 

26 kwietnia 2015
Koncert Południowy - Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
program
Leszek Hefi Wiśniowski – Dialektyka na flet basowy (2015) video audio
Mateusz Węgrzyn – (obraz Adrian Kolerski) na pianino (2015) video audio
Edyta Mąsior - Jumping (2015) (muzyka Leszek hefi Wiśniowski) video
JAG & DIN video
Plejrek 6 – Ina Weisser, Ioana Vreme Moser, Jurij Bulka, JAG video
koordynacja: Marek Chołoniewski

22 kwietnia 2015

Koktajl Elektroniczny w ramach 27. Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów Krakowskich

Bunkier Sztuki

program

Franciszek Araszkiewicz – Sound scripture (2015) video na harfę infrared

Jurij Bulka – #! (2015) video 

João Victor Bota - Flexatone (2015) audio 

Francesco Fabris - net_cell (2015) na wiolonczelę i media sieciowe video

- Jakub Gucik (wiolonczela)

Marcin Pączkowski – Etiuda elektroniczna nr. 4 video

Franciszek Araszkiewicz, Piotr Roemer, Szymon Strzelec - Strefy (2015) video

Ewa Trębacz - Minotaur (2005/2011) na waltornię i elektronikę video audio

- Paweł Cal (waltornia)

koordynacja: Marek Chołoniewski

8 kwietnia 2015 SME
Plejrek 5
Barbara Bogunia, Jurij Bułka, Marek Chołoniewski, Francesco Fabris, Edyta Mąsior, Ivi, Marta Kula, Bartek Łaniusz, Ioana Vreme Moser 

1 kwietnia 2015 SME
Plejrek 4
Mateusz Bednarz, Barbara Bogunia, Jurij Bułka, Marek Chołoniewski, Francesco Fabris, Leszek Hefi Wiśniowski, Piotr Madej, Denim Szram

26 marca 2015
Orkiestra ElektroNova 260315
Koncierto Marcowe
Hałasy, GrupLaby i inni
Solvay, 26.03.15, 20.00
Leszek Hefi Wiśniowski - Hectic Schedule 3 na flet amplifikowany video audio
Weronika Krówka - prostoZmuszli video audio
Morton Feldman - Nature pieces na fortepian video audio
- Dominika Peszko (pianino)
Francesco Fabris - Cell na wiolonczelę i elektronikę video1 video2 audio
- Jakub Gucik (wiolonczela)
Yurij Bulka - Underwater Ostinato video audio
Orkiestra Hałasów 2015 (II r. Audiosfery) Luigi Russolo + nowe intonarumori video audio
GrupLab - Plejrek 3 sesja otwarta / open session video audio photo1 photo2 photo3
- Mateusz Bednarz, Jurij Bułka, Marek Chołoniewski, Francesco Fabris, Edyta Mąsior, Denim Szram, Ioana Vreme Moser, Ina Weisser,
koordynacja: Marek Chołoniewski

25 marca 2015 SME
Plejrek 2
Mateusz Bednarz, Barbara Bogunia, Jurij Bułka, Marek Chołoniewski, Feri, Edyta Mąsior,  Denim Szram, Ioana Vreme Moser, Ina Weisser 

18 marca 2015 SME

Plejrek 1

Barbara Bogunia, Jurij Bułka, Marek Chołoniewski, Francesco Fabris, Leszek Hefi Wiśniowski, Patrycja Maksylewicz, Edyta Mąsior, Dominika Peszko, Marcin Strzelecki, Denim Szram, Ioana Vreme Moser, Ina Weisser


6 marca 2015

Komora Bezechowa - Instytut Mechaniki i Wibroakustyki AGH

John Cage - 4'33" video

Mateusz Bednarz, Barbara Bogunia, Jurij Bułka, Marek Chołoniewski, Francesco Fabris, Piotr Madej, Edyta Mąsior, Michał Rusnarczyk, Marcin Strzelecki, Denim Szram, Ina Weisser, Leszek Hefi Wiśniowski

26 lutego 2015
Koncert ElektroNovy
Edyta Mąsior - My Silent Balloons II
Jurij Bułka - 0d34e70 wideo
Piotr Madej - Water Walk Remake Cage - klon wideo
Francesco Fabris/Denim - SzramAl FaszRam wideo
Krzysztof Klima (klarnet) - Monodram wideo
Marta Kula/R.Haubenstock-Ramati - Frame wideo
Grigoris Panopoulos - Closed circuit wideo
Leszek Hefi Wiśniowski  - Komu-sō and whales wideo
Leszek Hefi Wiśniowski - How sensitive na fortepian elektryczny i flet z glissando headjoint wideo
- Dominka Peszko - fortepian el.
- Leszek Hefi - headjoint flet
koordynacja: Marek Chołoniewski

20 lutego 2015
ArtScience Interfaculty z Hagi + Intermedia ASP w Krakowie
Finał projektu - Bunkier Sztuki
#1 #2 #3 #4
Andreas Andersen, Stefan Bandalac, Manuel Beltran, Grzegorz Biliński, Boris Bischof, Jan Boudestein, Napoleon Bryl, Jurij Bulka, Marek Chołoniewski, Judyta Chrystowska, Francesco Fabris, Cecille Gentili, Kasper van der Horst, Jan Kees van Kampen, Ingrid Lee, Patrycja Maksylewicz, Jakub Mateja, Thomas van der Meiden, Stefano Murgia, Maria Olbrychtowicz,  Katarina Petrovic, Falco Pols, Robert Pravda, Florencia Reznik, Volcan Sancar, John Eirik Sandli, Taco Stolk, Jana Szostak, Denim Szram, Philip Vermeulen, Alexander Winther
warsztaty Intermedia - 10.02 (#1) , RecPlay 11.02 (#2 #3) oraz wykład prof. G.Bilińskiego 13.02  #4 #5 #6 #7
wykład Taconis Stolk - SME 20.02  #1 #2 #3
koordynacja: Taco Stolk, Robert Pravda, Kasper van der Horst, Marek Chołoniewski  

2014

20 grudnia 2014

Epilog Festiwalu Audio Art '14

ElettroVoce

Agata Zubel - głos

Cezary Duchnowski - fortepian, elektronika

program

Dzisiejsza Improwizacja (2014) audio video

    laureaci XI Konkursu im. Tadeusza Ochlewskiego, PWM 2013

    Marta Śniady - S!c2 (2013) audio video

    Franciszek Araszkiewicz - Monster Group Number (2013) audio video

Sławomir Kupczak - Anafora VII (2007) audio video

Alejandro Viñao - Chant d'Ailleurs (1991) audio video

koordynacja: Daniel Cichy, Marek Chołoniewski


13 - 15 grudnia 2014

Avantgarde Tirol, Rattenberg, Schwaz

Muzyka Centrum Ensemble

Olga Szwajgier - głos

Marek Chołoniewski - elektronika

Piotr Grodecki - fortepian

Mariusz Pędziałek - obój, rożek angielski

koordynacja: Marek Chołoniewski

www.muzykacentrum.krakow.pl


12 grudnia 2014

Signalraum Munich

Marek Choloniewski (Krakau) - elektronika

Christoph Reiserer (München) - gitara

Jürgen Schneider (München) - perkusja, koordynacja

#1 trio 

#2 marek solo 

#3 christian solo robot-guitar 

#4 trio 

#5 marek solo brainwaves 

#6 trio 

#7 trio 

#8 marek ...nothing?

koordynacja: Horst Konietzny


5/6 grudnia 2014

Club Instabil - black-hole factory Braunschweig

Roger Mills, Łukasz Szałankiewicz, Marek Choloniewski, Elke Utermohlen, Martin Slawig

koordynacja: black-hole factory


30 listopada 2014

Środkowo-Europejski Warsztat Elektroakustyczny (EC Workstation)

współpraca z Liszt Academy of Music, Budapeszt

wykonawcy:

Dominika Peszko - fortepian, Leszek Hefi Wiśniowski - flety, Szabolcs Kerestes - reżyseria dźwięku

program:

Franciszek Araszkiewicz - Core Fractals audio video

Cinar Timur - E-Space audio video

Franciszek Araszkiewicz - Paradoxes audio video

Zsolt Cselenak - 37.42 audio video

Gabor Berko - Chocolat without cocoa audio video

Gabor Berko - Colonization audio video

koordynacja: Andrea Szigetvari, Marek Chołoniewski

projekt wspierany przez Węgiersko-Polski Program Współpracy Pozarządowej


14 - 23 listopada 2014

Festiwal Audio Art

koncerty, performance, instalacje

koordynacja: Marek Chołoniewski

10 - 12 października 2014
Sala Kameralna, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Krakowie
Konferencja Nisha
koordynacja: Marek Chołoniewski

26 września 2014
Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
Nisha Kinetica
koordynacja: Marek Chołoniewski
program
Artur Lis - Oscilloshok 4 video
Walerian Borowczyk/Jan Lenica/Włodzimierz Kotoński - Dom
Włodzimierz Kotoński - Etiuda na jedno uderzenie w talerz
Włodzimierz Kotoński - Aela video
Mateusz Bednarz - Etude01 audio
Konrad Gęca - dubcore audio
Leszek Hefi Wiśniowski - Niskie Pobutki video

26 sierpnia 2014
Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
Nisha Augusta
koordynacja: Marek Chołoniewski
program
Edyta Mąsior - laiki 3 picture
Artur Lis - Stickoscilloshok picture
Dariusz Mazurowski - Wejście od Ligowskiego pr. 53 audio
Patrycja Maksylewicz/Denim Szram - bez tytułu roboczego video
Denim Szram - Kraków untitled audio
Bogusław Schaeffer - Symfonia - muzyka elektroniczna video
Leszek Hefi Wiśniowski/Maciej Hałoń - Under the water video
Jag is DIN is Noise 3Dvideo

26 lipca 2014
Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
Nisha lipcowa
koordynacja: Leszek Hefi Wiśniowski
program
Edyta Mąsior - laiki 2#2 video
Leszek Hefi Wiśniowski - After touch audio
PerDuo Vnc - Wytłoki z Mozarta video
Leszek Hefi Wisniowski - Wire audio
Denim Szram - Ciemny Poemat video
Mateusz Bednarz - Traffic OF Emotions audio
Patrycja Maksylewicz/Lukasz Furman/Artur Lis - Bogusław Schaeffer: Free Form I#2 video
Milosz Luczynski/Marek Choloniewski - Bukowica Mila audio
Barbara Bogunia/Artur Lis - Salsa Osciloszok video

26 czerwca 2014
Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
Iluzje dźwiękowe i eksperymenty cymatyczne
koordynacja: Marek Chołoniewski
program
Eksperymenty cymatyczne video
Marina Fridman - Planty Park audio
Marek Choloniewski - Passage 2013 video
Edyta Masior - Laiki 2 video 1 2 3 4 5
Franciszek Araszkiewicz - Homage a Brandl audio
Artur Lis - Osciloszok video
Pierre Schaeffer - Symphonie pour un homme seul audio

14 czerwca 2014
Bunkier Sztuki
Marek Chołoniewski - Waves
koordynacja: Marek Chołoniewski
program
Passage 2013 video audio
blink video
Waves video

13 czerwca 2014
Bunkier Sztuki
Bogusław Schaeffer 85-lecie, Muzyka Centrum 37-lecie
koordynacja: Marek Chołoniewski
program
Algorytmy video
Proietto Simultaneo video
Bewegung video
Spektra video
Media video
Free Form I video

13 czerwca 2014
Bunkier Sztuki
Koktail Elektroniczny
koordynacja: Marek Chołoniewski
program
Marina Fridman - Fluxes video audio
Cinar Timur - This Tense video
Piotr Czerny - Koncert skrzypcowy (Jadwiga Bialic - skrzypce) video
Piotr Roemer - Poemat elektroakustyczny - Sin Palabras audio
Franciszek Araszkiewicz - Superposition audio

6 czerwca 2014
Sala Fontany Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
SCHAEFFERIADA 85
koordynacja: Bogusława Hubisz-Sielska, Marek Chołoniewski
program
Boguslaw Schaeffer - Non Stop video
Martin Daske - Why:stop:here audio
Martin Daske - Notensetzen I + VIII audio
Marek Chołoniewski - SCHMCH audio
Sandeep Bhagwati - 85 seconds audio
Boguslaw Schaeffer - 3 krotkie utwory audio
koncert realizowany ze środków ZAIKSu

26 maja 2014
Kosciół Ewangelicki sw. Marcina
Festiwal Muzyki Organowej
program
Marek Chołoniewski + GrupLab - Fotrus Narrae video

26 kwietnia 2014
Centrum Sztuki Wspołczesnej Solvay
koordynacja: Marek Chołoniewski
Orkiestra ElektroNova and JAG
program
Patrycja Maksylewicz - EndoPantograph video
Kacper Sokołowski - LUTOSKOP video
Marcin Krzyżanowski - Fucksoundage video
Edyta Mąsior - Laiki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Leszek Hefi Wiśniowski - Wielka Sobota video
Piotr Czerny - II Symfonia audio
JAG - DIN Is Noise video
Session video

26 marca 2014
Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
NISHA ... Po
koordynacja: Marek Chołoniewski
program
Sarah Wölker - Compulsion video
Leszek Hefi Wiśniowski (tenor sax) - Non Agression Pact video
Kacper Sokołowski - em fom video
Maziyar Mahjour (tanbur, setar) - Solo video
Maziyar Mahjour (tanbur, setar), Leszek Hefi Wisniowski (flute) - Duo video
Denim Szram - Impro I audio

26 lutego 2014
Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
NISHA
koordynacja: Marek Chołoniewski
program
Marina Fridman - 2 Today (Mateusz Rusowicz - trąbka, Michał Pawełek - elektronika) video video2
Rainer Bosch - Pierres/Stones/Kamienie
Edyta Masior - PlatOkna (Cinar Timur - lavta) video video2
Piotr Madej - 5:16 enD oF thE weeK video
Leszek Hefi Wiśniowski (flety, elektronika) - Palimpsetststststs video
UchoEchoMix video
Marek Chołoniewki - performance wibracyjny video video 2

2013

40-lecie Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Krakowie
100 lat Sztuki Hałasu Luigi Russolo

17 grudnia 2013
Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
Zbigniew Karkowski in Memoriam
audio Mix1 for Zbigniew program
koordynacja: Marek Chołoniewski

15 - 23 listopada 2013
Akademia Muzyczna
Warsztaty i wyklady Audio Art

26 padziernika 2013
Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
Koncert Nieudany?
Konkurs na najbrzydsze dźwięki świata wygrał Zbigniew Karkowski, na drugim miejscu Georg Brecht, na trzecim Macarena i Electra
notatka

koordynacja: Marek Chołoniewski

10 - 13 października 2013
Akademia Muzyczna
Konferencja Rezonans, koncerty i instalacje CIME
koordynacja: Marek Chołoniewski

26 września 2013
Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
koordynacja: Marek Chołoniewski
program
Orkiestra Instrumentów Niepełnosprawnych video
Long String Ensemble + Kinior video

20 września 2013
Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
40-lecie SME Retrospektywa: B.Długosz, M.Długosz, P.Swida/A.Szwajgier/K.Kenny, A.Gryka, M.Chołoniewski
koordynacja: Marek Chołoniewski, Marcin Strzelecki

26 sierpnia 2013
Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
koordynacja: Marek Chołoniewski, Leszek Hefi Wiśniowski
program
Witold Lutosławski - Koncert na orkiestrę (Maciej Koczur - dyrygent, Grzegorz Mart - realizacja) video 1 video 2
Claude Debussy - Syrinx (Leszek Hefi Wisniowski - flet) video
Witold Lutosławski - Muzyka do spektaklu Alfreda Musseta - Nie igra się z miłością (Leszek Hefi Wisniowski - flet) video 1 video 2

26 lipca 2013
Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
koordynacja: Marek Chołoniewski
program
Maciek Koczur na płytę, recytatora i warstwę dźwiękową video
Royji Ikeda - Element video

26 czerwca 2013
Centrum Sztuki Współczesnej Solvay
Adam Walaciński - Allaloa
koordynacja: Marek Chołoniewski, Marcin Strzelecki
program
Allaloa Opadająca video audio
Allaloa Automata video audio
Saxolloa video audio
Pantografy video audio
Uciekająca partytura video audio
Megaklawiatura video audio

10 czerwca 2013
Bunkier Sztuki
Koktajl Elektroniczny 2013
koordynacja: Karol Nepelski, Marek Chołoniewski
program
Ayane Yamanaka - Noselflex video audio
Katarzyna Czubek - Sea Organ video audio
Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska - Celestial Study video audio
Cinar Timur - Hamsi video audio
Grzegorz Dowgiałło - What you want, What you SHOULD video audio
Piotr Mitka - No one in a forest video audio
Joanna Kirkov - Taniec brzucha video audio
Magdalena Sołek - Etnia video audio
Szymon Strzelec - Werbigeracje video audio

28 maja 2013
Olivier Messiaen - Kwartet na koniec Czasu (1940)
Centrum Sztuki Współczesnej, Solvay, Krakow
program video audio

26 maja 2013
Centrum Sztuki Współczesnej, Solvay, Kraków
intonarumor wibrujący
koordynacja: Marcin Strzelecki, Marek Chołoniewski
program
Keir Neuringer - Dodging Bullets video audio
Toru Takemitsu - Paths: In Memoriam Witold Lutoslawski (Mateusz Rusowicz - trumpet) video audio
Marek Chołoniewski - intonarumor wibrujacy video audio
Dariusz Podhajski - Quantisation Noise audio
Talking Toms video audio

26 kwietnia 2013
Centrum Sztuki Współczesnej, Solvay, Krakow
Vibrator Ensemble
koordynacja: Marek Chołoniewski
program
Transport video
Vibrator Ensemble video 1 audio 1
Ninja's Delight video audio 1
Leszek Hefi Wiśniowski - Dialektyka fletu/Szumiąca impresja video 1 video 2 audio 1 audio 2
Whatever Quartet video audio

23 kwietnia 2013
Marek Chołoniewski - koncert monograficzny
Świętokrzyskie Dni Muzyki, Kielce
AFisEnsemble: Ayane Yamanaka (fortepian), Marcin Strzelecki (gitara el.), Leszek HeFi Wiśniowski - (flet, saksofon sopranowy, Cinar Timur (lavta), Jakub Gucik (wiolonczela)
Passage video
Like Breathing video

26 marca 2013
Centrum Sztuki Współczesnej, Solvay, Kraków
Orkiestra ElektroNova - Orkiestra Hałasów
koordynacja: Marek Chołoniewski
program
Paweł Granatowski - Caisa Drum 1
xoxeen - 40 sek oklasków po koncercie pewnego pianisty audio
Paweł Granatowski - Caisa Drum 2 video
Cinar Timur - in axe, pen sewed e video
Katya Zavoloka/Dmytro Fedorenko - Kallista video zavoloka video kotra audio Solvay
Luigi Russolo - Risveglio Di Una Citta - Orkiestra Halasow video 1 video 2
Gordon Monahan - Piano Mechanics video audio
Ayane Yamanaka - ... video
Leszek Hefi Wiśniowski - Noise Flute video audio 1 audio 2
Ayane Yamanaka - Me Breathing video audio
Krakow DeNoise Ensemble video

26 lutego 2013
Centrum Sztuki Współczesnej, Solvay, Kraków
Orkiestra ElektroNova - PIEC ARToFFoN ORKIESTRA - GrupLab
koordynacja: Marek Chołoniewski
program
Henry Cowell - The Tides of Manaunaun video
Franciszek Araszkiewicz - Decomposition of Fractals 01 02 03
Marcin Wierzbicki - Noistalgy audio
Laptop Noise Orkiestra audio video1 video2
Michal Rohal - Threshold no. II audio video
PIEC ARToFFoN ORKIESTRA - Noistalgium audio video1 video2
koordynacja: Marek Chołoniewski

2012

7-9 grudnia 2012
Dni Nowej Muzyki Fińskiej
koordynacja: Krzysztof Kwiatkowski, Marek Chołoniewski

Rok Cage'a

26 października 2012

Pytanie
koordynacja: Marek Chołoniewski

16 - 18 października 2012
Konferencja Cage'a
koordynacja: Marek Chołoniewski, Barbara Bogunia

26 września 2012
Koncert w ostatniej chwili / Last minute concert
- Cage Remix
program audio
koordynacja: Marek Chołoniewski

26 sierpnia 2012
Koncert Którego Nie Było / Lost Concert

koordynacja: Marek Chołoniewski

SME/PSEME/GaudePolonia
26 lipca 2012
, godz. 18.00
Koncert Sieciowy realizowany na żywo poprzez kamery miejskie wg pomysłu Marcina Barskiego video 1 video 2
w programie: Wykład o niczym, 4'33, Roaratorio, Williams Mix, Waiting ...
wykonawcy: Marcin Janus i rezydenci programu Gaude Polonia NCK - zavoloka, Alisa Vasilkova, kotra, dunaevsky69
koordynacja i prowadzenie: Marek Chołoniewski i Marcin Barski
programowanie: Jan Chołoniewski

3 lipca 2012 r. godz. 20.30, Bunkier Sztuki, pl. Szczepanski 3a
Kallista and Binmatu and Way of Sound

koordynacja: Marek Chołoniewski
Koncert Finałowy Gaude Polonia: Alisa Vasilkowa, Katya Zavoloka, Dmytro Fedorenko, Alexander Gladun
Alisa Vasilkova - Way of Sound (instalacja) video
Zavoloka, Kotra, Dunaevsky69 - Kallista video
Jonas Gruska - Binmatu video

26 czerwca 2012 r. godz. 19.00, Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Zakopiańska 62
koordynacja: Marek Chołoniewski
Rok Cage'a
program
Karlheinz Essl - Fontana Mixer video audio
Karol Nepelski/Paulina Załubska - Homo Sonans (Karol Nepelski - performance, Paulina Załubska - live processing, Marek Chołoniewski - video, Piotr Madej - programowanie) video audio
John Cage - And the Earth shall bear again na fortepian preparowany - Michał Pawełek - fortepian video audio
Marcin Strzelecki - gadany na gitare i elektronike video audio
Ayane Yamanaka - Middle Conflict video audio
Krystian Jaworz - Fifh Connection video audio
Cinar Timur - Through the ancient sounds video audio
John Cage - Fontana Mix played by Oscylator Ensemble video audio

24 czerwca 2012 r. godz. 18.30, Aula Florianka, Basztowa 6
koordynacja: Krzysztof Kwiatkowski
Harmonie i hałasy - Maurizio Kagel/Tadeusz Wielecki
wykonawcy: musikFabriek: Melvyn Poore (tuba), Axel Porath (altowka), Anna Kwiatkowska (skrzypce), Andrzej Olewiński - gitara, Krakowska Orkiestra Salonowa im. M.Kagla pod dyrekcja Szymona Bywalca, uczniowie Szkoły Muzycznej przy ul. Józefińskiej
program
Intro video
Tadeusz Wielecki - Kółka zebate, sprężynki, tryby (prawykonanie) video audio
Tadeusz Wielecki - Przędzie się nić video audio
Tadeusz Wielecki - Model subiektywny. Forma dramatyzowana na altówke, tubę, taśmę i nieformalną grupę wykonawcw video audio
Witold Szalonek - Piernikiana na tubę video audio
Rezultaty warsztatów musikFabriek z uczniami Szkoły Muzycznej im. Rutkowskiego na Józefińskiej video1 video2 audio
Mauricio Kagel - z cyklu Stuecke der Windrose (Roza wiatrow) na orkiestrę salonową
Norden i Nordwesten video 1 audio1 audio2

10 czerwca 2012 r. godz. 18.00, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
Koncert autorski Ahn HyunJung (Seul)
program
koordynacja: Marek Chołoniewski
#Prezentacja audio
Going Together na piri i dżwięki elektroniczne
Dance of the Moonlight Haegeum Tango
An Old Garden tradycyjna pieśń żeńska
#Koncert
Shin Hae Ryung na flet, obój i wiolonczelę video audio
Like Flowing River na piri i gomungo video audio
The Wind in the Desert na daegum, piri, gomungo, wiolonczelę i perkusję video audio
Bis na zespół video audio

Two Sample - koncerty SME AM w Krakowie i SKK AM we Wrocławiu
koordynacja: Michael Beil, Dirk Reith, Eva Maria Mueller, Marek Chołoniewski, Stanisław Krupowicz
29 maja 2012 r.godz. 19.30
Hochschule fuer Musik und Tanz Koeln
Wstęp video
Karol Nepelski/Paulina Załubska - Homo Sonans (programowanie: Piotr Madej) video audio
Ayane Yamanaka - Outer Conflict na saksofon tenorowy i elektronikę video 1 video 2 audio
Cinar Timur - Through the ancient sounds video 1 video 2 audio
Walerian Borowczyk/Michał Prynda - Sztandar Młodych audio
Mikołaj Laskowski - hsvaoe audio
Anna Porzyc - Sample 1 audio
Dominik Lewicki - Improvised space audio
Michał Prynda - Untitled 3 audio

26 maja, 2012
Cage Concert, Pociag Essen - Duisburg
wykonawcy: Marek Choloniewski, Stanislaw Krupowicz, Mikolaj Laskowski, Dominik Lewicki, Ewa Mueller, Karol Nepelski, Anna Porzyc, Michal Prynda, Cinar Timur, Ayane Yamanaka, Paulina Zalubska

25 maja 2012 r. godz. 19.30
Folkwang Universitat Essen
Karol Nepelski/Paulina Załubska - Homo Sonans (programowanie: Piotr Madej) audio
Ayane Yamanaka - Outer Conflict na saksofon tenorowy i elektronikę audio
Cinar Timur - Through the ancient sounds video audio
Walerian Borowczyk/Michał Prydna - Sztandar Młodych video
Michał Prydna - Unititled 3 video

26 kwietnia 2012 r. godz. 16.00 - Koncert którego nie było ? / Lost Concert ?
Rok Cage'a
koordynacja Marek Chołoniewski
program
Jonas Gruska BJNMATU video
John Cage Primitive (Dominika Peszko - fortepian) video
John Cage Water Walk video
Marcina Strzelecki, Alisa Vasilkowa, Cinar Timur ... video
John Cage 4'33" (Marek Chołoniewski) video

26 marca 2012 r. godz. 20.00 - Orkiestra ElektroNova 2012#2
Centrum Sztuki Solvay
Rok Cage'a
koordynacja Marek Chołoniewski
program
Krakow Active Ensemble pod kierunkiem Agnes Szelag video
Sonaty i Interludia w wykonaniu Dominiki Peszko video
Jonas Gruska video
Essey na taśmę
Ayane Yamanaka i przyjaciele video
Pat-Ching! w wykonaniu Ayane Yamanaki, Kacpra Sokołowskiego i Barbary Boguni video
Chór Nieśpiewający pod dyrekcją Bartka Wrony video
łańcuch x

26 lutego 2012 r. godz. 20.30 - Orkiestra ElektroNova 2012
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Krakowie
Rok Cage'a
Program Gaude Polonia
koordynacja Marek Chołoniewski
program
Michał Pawełek: Cage Bacchanale audio video
Oscylator Ensemble video 1 video 2
mal (Sao Paulo) video
Alisa Vasilkowa (Gaude Polonia) audio
zavoloka (Gaude Polonia)
kotra (Gaude Polonia) audio
dunaevsky69 (Gaude Polonia)
Laptop Orchestra: Cage 4'33 video
Cage Imaginary Landscape IV audio rehearsal 1 rehearsal 2 concert 1 concert 2

2011

18-27 listopada-
Wykłady Audio Art

3 lipca 2011 r.
- Gaude Polonia - Koncert Finałowy #2 - Inwersje Przeciwstawień
(kompozycja i koordynacja Ostap Manulyak)
Centrum Sztuki Solvay Kraków
Michał Barabash (wideo), Ostap Manulyak (fortepian, elektronika), Ostap Mańko (skrzypce), Serhij Petlyuk (VJing, rysunek), Bartosz Sałdan (perkusja)
program
Inwersje #1
Inwersje #2
Inwersje #3
Inwersje #4
Inwersje #5
Inwersje #6
Inwersje #7

1 lipca 2011 r.
- Gaude Polonia - Koncert Finałowy #1
(koordynacja Marek Chołoniewski, Michał Pawełek)
Sala Kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie
program
Krzysztof Knittel - Studium na taśmę 2 - audio
Krzysztof Knittel - Studium na taśmę 3 - audio
Anastasia Arkhangorodska - Rhythmogenesis - video/audio
Alexander Chikmakov - Okavangora flying fish 9.10. - audio
Ostap Manulyak - Muzyka na skrzypce i elektronikę (Ostap Mańko - skrzypce) - video/audio
Konstantin Timoshenko - Spinning Tongues - video/audio
Marcin Strzelecki - Etus Sinuda Gitel - video/audio

13 czerwca 2011 r.
- Max Mathews in Memoriam
(koordynacja Marek Chołoniewski)
program
ZbigniewBargielski - Trans-Sonans - audio
Ayane Yamanaka - Inner conflict (Bartosz Bury - puzon) - video/audio
Marcin Wierzbicki - Imaginary Part of Life - video/audio
Alvin Curran - TransDadaExpress - video/audio
Krzysztof Knittel - Free for Window(s) (Alexander Chikmakov - gitara) - video/audio
Roman Haubenstock-Ramati - Kreis/Kreise (ElektroNova Ensemble/Laptop Orkiestra) - video/audio

26 marca 2011 r. - Orkiestra ElektroNova 2011#2

(koordynacja Marek Chołoniewski)
program
Anastasia Arkhangorodska - Thema R
Ostap Manulyak - (...)
David Bickerstaff & Lukasz Szalankiewicz - The Henge: In Search of The Nazi Bell
Denis Kolokol - Studies for voice and computer driven chaos
Marcin Pączkowski - Etap Marzec
Laptop Orchestra - GlobalMix 1998/2011

26 lutego 2011 r.
- Orkiestra ElektroNova 2011
(koordynacja Michał Pawełek)
program
mp3
Anastasia Arkhangorodska - El@ria
Cinar Timur - Empro
Alexander Chikmakov - Nie wiem co to .... zabawka?
mp4
Alexander Chikmakov - Nie wiem co to .... zabawka?
Ayane Yamanaka - Haiku
Konstantin Timoshenko - PresentAtion of akkord_i_on
Ostap Manulyak - Etiuda elektroniczna
Andrzej Dobrowolski - Muzyka na taśmę magnetofonową i fortepian solo
Michal Palko - Purimspiel

stypendyści programu Gaude Polonia w SME 1.02 - 31.07.2011
1 lutego - 31 lipca 2011
Anastasija Archahorodzka
Alexander Chikmakov
Ostap Manulyak
Konstatin Timoszenko

2010

15 listopada 2010 r.
Koncert Pamięci Profesorów

26 lipca 2010 r.
Koncert L26 - Alexander Gladun & Danylo Pertsov
Solvay Krakow, Zakopianska 62

czerwiec 2010 r.
Danylo Pertsov - Elegia

31 maja 2010 r.
Koncert SME 2010

26 marca 2010 r.
Orkiestra ElektroNova 2010 na Festiwalu Audio Art - koncert Silences

19 - 28 marca 2010 r.
Wykłady Audio Art

26 lutego 2010 r.
Orkiestra ElektroNova 2010

luty 2010 -
Program Gaude Polonia

2009

29 - 30 listopada 2009 r.
Możliwości muzyki - Sympozjum naukowe w 80-lecie Bogusława Schaeffera

19 - 29 listopada 2009 r.
Instalacja Iter/Eter w ramach Festiwalu Audio Art

19 - 28 listopada 2009 r.
Wykłady Audio Art

18 - 26 września 2009 r.
Instalacja Iter/Eter w ramach festiwalu Warszawska Jesień

6 czerwca 2009 r.
Koncert SME/Dni Muzyki Kompozytorow Krakowskich/80-lecie urodzin Boguslawa Schaeffera

26 marca 2009 r.
Orkiestra ElektroNova/GPS-Trans 9/Warsztaty COOP

26 lutego 2009 r.
Orkiestra ElektroNova
Premierowy koncert Orkiestry ElektroNovej, zespołu instrumentalno-elektronicznego o zmiennym składzie, wykonującego muzykę zapisaną i improwizowaną, projekty audiowizualne, teatralne, intermedialne, stosującego ogólnie dostępne i nietypowe technologie odbył się 26 lutego 2009 w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie. W programie koncertu znalazły się m.in. Media Bogusława Schaeffera oraz Weekend Waltera Ruttmana. Zastosowano także elementy Conduction Lawrence "Butch" Morrisa.

Porządki w SME

2008

1 lutego 2008 r.
Kalendarium 120-lecia Akademii Muzycznej w Krakowie

29 lutego 2008 r.
Intermedia 2008 Koncert stypendystów programu Gaude Polonia 2008 Narodowego Centrum Kultury oraz Residence Prize Bourges 2007 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie
Alexander Litvinovsky - MY-O-MY
Zavoloka
Yukari Uto - Nigero (Andrea Adam, Majka Justyna - ruch sceniczny)
Denis Kolokol - Accordizer
kotra

8 czerwca 2008 r.
SME 80608
Jakub Polaczyk - Continental Brain
Piotr Madej - Błędny Anioł

25 czerwca 2008 r.
Intermedia 2008 #2 Alla Zagaykevych i stypendyści programu Gaude Polonia 2008 Narodowego Centrum Kultury w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie
Ostap Manulyak - Oremus Fraters
Alla Zagaykevych - Transparency (Anna Zielińska - skrzypce)
Zavoloka - Woda
Alexander Litvinovsky - Jazz Graffiti (Paweł Piec - saksofon tenorowy, Ana Zielińska - skrzypce)
kotra - Line
Denis Kolokol - Go find yourself in my dream
Lubawa Sidorenko - Etudes of old town (Zoltan Almashi - wiolonczela)

2007

Rok 50-lecia Polskiej Muzyki Elektroakustycznej

7 maja 2007 roku Koncert Jubileuszowy 50-lecia oraz 2 rocznica powstania Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej - Sala Audiowizualna galerii Bunkier Sztuki (program).

10 maja 2007 r. koncert Studia Muzyki Komputerowej Akademii Muzycznej w Warszawie i Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Krakowie - Studio S1, Akademia Muzyczna w Warszawie

24 maja 2007 roku Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich - Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Krakowie

2 i 3 czerwca 2007 - Festiwal Synthese w Bourges - koncerty jubileuszowe 50-lecia Polskiej Muzyki Elektroakustycznej oraz wystawa multimedialna 50-lecia Polskiej Muzyki Elektroakustycznej

22-24 października 2007 - Musicacoustica Pekin - 3 koncerty 50-lecia Polskiej Muzyki Elektroakustycznej w wykonaniu Mariusza Pędziałka (obój) i Marka Chołoniewskiego (elektronika) oraz 2 wykłady Marka Chołoniewskiego: dark&lightZone i Historia Polskiej Muzyki Elektroakustycznej.

27 października Koncert 50-lecia (program) w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego Dorikos z Ostrawy i Krzysztofa Knittla (live electronics) - Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Krakowie.
Krzysztof Knittel - Kwartet Dorikos.
Krzysztof Knittel - Kwartet 84-85

24-25 listopada 2007 r. Walne Zgromadzenie Międzynarodowej Konfederacji Muzyki Elektroakustycznej ICEM/CIME (Sala Senatu Akademii Muzycznej w Krakowie, w ramach Festiwalu Audio Art) .

2006

20 czerwca 2006

Intermedium 5, Sala Audiowizualna, Bunkier Sztuki

Pierre Schaeffer - Etude aux chemins de fer

Karlheinz Stockhausen - Studie II

Krzysztof Knittel - Punkty/Linie na klarnet, slajdy i taśmy magnetofonowe

Sasha Pecaric - Homage to John Cage audio

Kinetic Trio w składzie: Włodzimierz Kiniorski, Rafał Mazur, Marek Chołoniewski audio

Kinior/Makaruk w składzie: Włodzimierz Kiniorski i Dariusz Makaruk audio

Vj Joaquim & Zenial audio

CH&K&K: M.Chołoniewski, W.Kiniorski, K.Knittel audio

Festiwal Audio Art 14 edycja międzynarodowego festivalu oraz seria wykładów Audio Art organizowanych przez SME odbyła się w dniach 3 - 12 listopada 2006 roku. 


II Dni Współczesnej Muzyki Włoskiej i Niemieckiej (część projektu Pomosty) odbyły się w dniach 8 - 10 grudnia 2006 roku.


Polsko-Amerykański Festiwal Muzyki Elektroakustycznej (PAFME) odbył się w dniach 15 - 17 grudnia 2006 roku z inicjatywy Bena Boretza i Doroty Czerner.


2005


Koncert Muzyki Koreańskiej - Akademia Muzyczna, 18 marca 2005


Intermedium 1 zostało zainicjowane z okazji powołania Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej - Akademia Muzyczna, 7 maja 2005.


Intermedium 2 było prezentacją dynamicznie rozwijającego się ośrodka SARC z Belfastu - 23 maja 2005.


Intermedium 3 było koncertem poświęconym w głównej mierze kompozycjom studenckim - Akademia Muzyczna, 16 czerwca 2005. 

Intermedium 4 dotyczyło specjalnie wykreowanej przestrzeni 8-kanałowej do koncertu towarzyszącemu Międzynarodowej Konferencji Reżyserii Dźwięku - Bunkier Sztuki, 23 czerwca 2005. 


Festival Audio Art '05 - 13 edycja międzynarodowego festiwalu zorganizowana została wspólnie z Akademią Muzyczną w Krakowie, Galerią Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki oraz St.Art."Muzyka Centrum" w dniach 5 - 15 listopada 2005. W ramach festiwalu odbyło się 31 koncertów, instalacji dźwiękowych, performance'ów oraz serii wykładów i prezentacji Audio Art, których organizatorem było SME.


Dni Współczesnej Muzyki Włoskiej (część projektu Pomosty) odbyły się w dniach 11 - 17 grudnia 2005 roku. Współorganizatorami wydarzenia poza SME Akademii Muzycznej w Krakowie były: St.Art."Muzyka Centrum", Instytut Włoski w Krakowie oraz Federazione CEMAT - Progetto Sonora z Rzymu.

2004

15.10. 75-lecie Bogusława Schaeffera

2003

11.06. Koncert w ramach Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich

22/23.08. Hannover 13/14.09. Krakow 5/6.10. Amsterdam Ensemble Spiel, 30-lecie SME

18.12. Koncert 30-lecia SME

2002

13.12. Koncert SME Karlik AGH

2001

23.03. Kraków, Goethe-Institut - gość specjalny: Krzysztof Knittel oraz Kerry Kenny, Ryan Ingebritsen

30.03. Kraków, Centrum Techniki i Kultury Japońskiej manghha; goście specjalni: Lidia Zielińska i Stanisław Krupowicz oraz: Aleksandra Gryka, Walter Rutman, Antoni Łazarkiewicz

06.04. Kraków,  Sala Koncertowa Akademii Muzycznej gość specjalny: Włodzimierz Kotoński oraz: Tomasz Lida, Keir Neuringer, Wojciech Ziemowit Zych

06.06. Warszawa,  Studio S1 Akademii Muzycznej - wspólny koncert Studia Muzyki Komputerowej AM w Warszawie oraz Studia Muzyki Elektroakustycznej AM w Krakowie, Kerry Kenny, Ryan Ingebritsen, Aleksandra Gryka i Antoni Łazarkiewicz

09.06. Kraków, Goethe-Institut Koncert Studia Muzyki Elektoakustycznej w ramach Festiwalu "Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich"

Konrad Tomanek, Wojciech Ziemowit Zych, Ryan Ingebritsen, Keir Neuringer, Mirin Kim, Hee Yun Kim, Józef Rychlik

10.11. Kraków, Koncert Bridges  w ramach wymiany z Royal Conservatory w Hadze, kompozycje Giliusa van Bergejika, Assafa Talmudi,
Mendela Hardemana, Marcina Puto, Ryana Ingebritsena i Konrada Korabiewskiego

20.12. Kraków, Akademia Muzyczna, Koncert Muzyka Elektroniczna 2001, w programie twórczość Magdaleny Długosz i Barbary Zawadzkiej oraz Macieja Walczaka i Jana Chołoniewskiego - Otwarcie Studia Multimediów zbudowanego ze środków KBN


2000

1 - 7.07 - Międzynarodowe warsztaty Acanthes, IRCAM

1999


1998

6 czerwca - 10 festiwal Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich

koncert Studia Muzyki Elektroakustycznej AM - m.in. wykonanie M.Chołoniewski - Lighting II

Lata 70-te:

Magdalena Chrostek - Querens

Bogdan Długosz - Inicjał

Barbara Zawadzka - ecce homo (Krzysztof Globisz - głos)

Paweł Zioło - Aequora Solis

Marek Chołoniewski - Electroblage


Aleksandra Gryka - Szlafrok w czerwieni

Adrian Konarski - Po-lot

Logos Duo w SME 2002